فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس گفت: بیش از 12 هزار و 500 لیتر مشروبات دست‌ساز و بیش از 22 هزار لیتر بطری مشروبات خارجی در سطح شهرستان بندرعباس کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ اسماعیل مشایخ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در 48 ساعت گذشته در بحث ارتقاء امنیت اجتماعی و پیشگیری از جرائم در شهرستان بندرعباس با اقدامات پیشگیریانه و خدمات شبانه‌روزی که در بحث احساس امنیت در شهر بندرعباس در طرح‌های ارتقاء امنیت به مرحله اجرا گذاشته شد بیش از 5 هزار تماس با مرکز 110 توسط شهروندان گرفته شده است.

وی با اشاره به کاهش 75 درصدی جرائم خشن و کاهش 9 درصدی سرقت‌های مهم و اثرگذار که خود یک احساس ناامنی را در بین شهرواندان داشته است، افزود: افزایش 46 درصدیدستگیری سارقین و مضنونین، افزایش 80 درصدی متهمین تحت تعقیب را داشته‌ایم، متهمینی که جرمشان احراز شده و برای کیفر متواری بودند دستگیر شده و تحویل محاکم قضایی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس با بیان اینکه بیش از 500 نفر معتاد متجاهر در سطح شهرستان بندرعباس دستگیر شده‌اند، تصریح کرد: همچنین 46 نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد مخدر دستگیر شده و تحویل مقامات قضایی داده شده‌اند.

سرهنگ مشایخ از کشف بیش از 70 هزار لیتر انواع سوخت قاچاق از جمله گازوئیل خبر داد و عنوان کرد: 57 پرونده کشف کالای قاچاق به ارزش بیش از 25 میلیارد ریال تشکیل شده و در این راستا 25 نفر قاچاقچی دستگیر شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی افزایش ضریب امنیت عمومی در 48 ساعت گذشته تعداد 32 نفر از متهمین شامل 11 نفر سارق و مال‌خر، 21 نفر از فروشندگان و توزیع‌کنندگان مشروبات الکلی دست‌ساز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس با بیان اینکه بیش از سه هزار و 200 لیتر مشروبات دست‌ساز و بیش از هزار و 100 بطری قوطی مشروبات الکلی خارجی و مقادیر زیادی آلات و ادوات تهیه و توزیع مشروبات دست‌ساز کشف شده است، اضافه کرد: بیش از 12 هزار و 500 لیتر مشروبات دست‌ساز و بیش از 22 هزار لیتر بطری مشروبات خارجی در سطح شهرستان بندرعباس کشف شده است.

سرهنگ مشایخ با اشاره به دستگیری بیش از 94 نفر از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان مشروبات الکلی بیان کرد: با اقدامات خوبی که انجام شد و همکاری خوبی که شهروندان داشتند 4 باند سارق و جعل اسناد موتور سیکلت دستگیر شدند که 4 نفر از آنان دارای میانگین سنی 18 تا 22 سال بودند و سوابق متعددی داشتند و پس از سرقت موتور سیکلت اقدام به جعل مدارک و فروش آن به غیربومی‌ها می‌کردند.

وی از دستگیری دو نفر سارق موبایل و یک نفر مال‌خر خبر داد و افزود: بیش از سه نفر که 7 فقره سابقه سرقت داشتند دستگیر و تاکنون بیش از 300 دستگاه گوشی موبایل سرقتی و اموال مسروقه از این افراد کشف شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس اظهار کرد: همچنین فردی حوالی ساعت 3 بامداد در حال سرقت داخل خودرو بود که به محض اطلاع از حضور همکاران بنده اقدام به فرار می کند و حتی به صورت تهاجمی قصد زیر گرفتن مأمورین را داشته است، مأمورین انتظامی با توجه به رعایت قانون استفاده از حمل سلاح لاستیک خودرو را می‌زنند و سارق با همام وضعیت پنچری مسافت زیادی را طی می‌کند تا همکاران بنده موفق می‌شوند خودرو را همراه با سارقش که از سارقین حرفه‎‌ای و سابقه‌دار داخل خودرو بود، دستگیر کنند.