رئیس گروه پرورش ماهی در یایی شیلات استان هرمزگان با بیان اینکه استان هرمزگان استان پیشرو در پرورش ماهی در دریا است ، پرورش ماهی در دریا را ظرفیتی بی نظیر برای هرمزگان در راستای ارتقای تولید، اقتصاد مقاومتی، اشتغال زایی و توسعه آبزی پروی خواند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «عبدالرسول دریایی» با بیان اینکه در حال حاضر حدود 57 قفس با ظرفیت حدود 5600 تن در دریا نصب شده است  گفت: این مهم در قالب 5 مزرعه از مزارع 500 تنی تا سه هزار تنی صورت پذیرفته است.

وی با اشاره به اینکه  تولید سال گذشته استان بالغ بر چهار هزار و 500 تن ماهی دریایی بوده است  گفت: گونه های تولید شده شامل گونه های سوف دریایی و شانک است .

این مقام مسئول تصریح کرد: تا آخر سال 97 تعداد این مزارع به شش واحد و ظرفیت تولید به بیش از شش هزار تن تن خواهد رسید.

دریایی تصریح کرد: چنانچه بانک های مرتبط در خصوص ارائه تسهیلات به موقع همکاری نمایند و سازمانهای مرتبط نیز صدور مجوزها را تسریع نمایند ، میزان توسعه افزایش بیشتری خواهد داشت.

رئیس گروه پرورش ماهی در یایی شیلات استان هرمزگان خاطر نشان شد: در زمینه تولید بچه ماهی حدود 9 مجوز در قالب تولید 145 قطعه بچه ماهی صادر شده است که 3 مرکز آن به ظرفیت 25 میلیون قطعه در قالب تکثیر بچه ماهی (نرسری) راه اندازی شده است.