مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان از راه اندازی واحد بازآفرینی شهری در منطقه ۳ شهرداری اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان،  حسین کارگر در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: با توجه به تاکیدات شهردار اصفهان به موضوع گردشگری، واحد بازآفرینی شهری در راستای پیگیری امور بافت های فرسوده و تاریخی تاسیس شده است.

وی افزود: با توجه به تأکید مدیریت شهری بر توسعه گردشگری که یکی از پتانسیل های خوب شهر اصفهان به شمار می رود، واحد بازآفرینی شهری پیگیری امور مربوط به بافت های فرسوده و تاریخی منطقه سه  را انجام خواهد داد.

کارگر بیان داشت: منطقه سه شهرداری اصفهان  دارای 14 محله کلیدی با بافتی تاریخی ، 220 مسجد، ‌20 مرکز حوزه علمیه و حدود 42 مرکز تاریخی و گردشگری مرکز تاریخی و گردشگری و بیش از 100 خانه تاریخی می باشد.

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان گفت: حدود 600 گلوگاه شهری در منطقه سه شناسایی شده که قرار است در جهت آزادسازی این گلوگاه ها و روان سازی معابر حرکت کنیم.

 وی همچنین به پروژه چهارباغ اشاره کرد و گفت: عملیات سنگ فرش پیاده ‌راه ضلع شرقی چهارباغ عباسی به اتمام رسیده و پیاده‌ رو ضلع شرقی 97 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تا دو هفته آینده به اتمام می رسد.

شهرداری منطقه 3

کارگر افزود: تاکنون برای پیاده راه سازی میانه چهارباغ 6 میلیارد تومان هزینه شده است و با این طرح نیز کسبه چهارباغ و شهروندان از پیاده راه شدن چهارباغ بسیار راضی هستند.

وی با اشاره به بودجه سال ۹۷ منطقه سه شهرداری اصفهان گفت: بودجه سال جاری این منطقه ۱۴۰میلیارد تومان است که ۹۳ میلیارد تومان آن خالص منطقه و ۶۸ میلیارد تومان به بخش عمرانی و مابقی به بخش جاری اختصاص یافته است.

کارگر بیان داشت: تاکنون ۳۹ درصد بودجه منطقه سه محقق شده که نسبت به سال گذشته علی رغم تمام مشکلات اقتصادی با ۱۹درصد افزایش تحقق مواجه هستیم.

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان گفت: ۲۳ درصد منطقه سه شهرداری اصفهان را بافت فرسوده تشکیل داده است که ۱۱درصد بافت فرسوده شهر اصفهان به شمار می‌رود.