نماینده ولی فقیه در گیلان بر رعایت انصاف در نقد موضوع‌های سیاسی و اجتماعی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی در جمع خبرنگاران در مورد عملکرد دولت در اجرای طرح سلامت اظهار کرد: بیمه سلامت در ابتدا طرحی امیدآفرین بود و با عملیات خوبی آغاز شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان،  بر رعایت انصاف در نقد موضوع‌های سیاسی و اجتماعی تأکید کرد و افزود: هر طرحی که مربوط به سلامت آحاد جامعه می‌شود مردم از آن استقبال می‌کنند بنابراین از طرح بیمه سلامت استقبال شد.

گستردگی اجرای بیمه سلامت در آغاز طرح

امام جمعه رشت با اشاره به گستردگی اجرای بیمه سلامت در آغاز طرح، بیان کرد: در ابتدا اجرای طرح بیمه سلامت موجب ایجاد امید بین مردم شد اما در ادامه حرکت به اذعان بسیاری از مسؤولان و حتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلیل عوامل مختلف، امیدی که در دل مردم ایجاد شده بود را توسعه‌بخشی نکردند.

آیت‌الله فلاحتی متذکر شد: اکنون در بین مردم اینگونه شایع است که طرح بیمه سلامت به بن‌بست رسیده اما بنده تعبیر به بن‌بست نمی‌کنم بلکه امیدوارم دولت با توجه به کسری بودجه، نبود مدیران ادامه دهنده در عرصه میدانی، نبود نظارت بر ادامه طرح و موقعیت جهانی ایجاد شده، بتواند طرح بیمه سلامت را ساماندهی کند و آن امید و نشاطی که نسبت به این طرح در مردم ایجاد شده بود را دوباره به جامعه برگرداند.

وی، وضعیت نرخ ارز، افزایش قیمت کالا به‌ویژه در بخش ارزاق عمومی، ورشکستگی بعضی از شرکت‌ها را از مشکلات دولت عنوان کرد و گفت: تمام امکانات کشور برای ترمیم بخش‌های مذکور بسیج شده و اکر دولت بخواهد به بیمه سلامت را به صورت اعتدال نسبت به بخش‌های دیگر توجه داشته باشد، بخشی از آلامی که در این راستا به وجود آمده پاسخ داده شده و کاسته می‌شود.