معاون برنامه ریزی فرمانداری مهر در بازدید از مراحل اجرای طرح آمارگیری ویژگیهای مسکن روستایی گفت: ارائه خدمات در روستاها اغلب مناطق را به عدالت در توسعه نزدیک کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، مهدی دهقانی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان مهر در بازدید از مراحل اجرای طرح آمارگیری ویژگیهای مسکن روستایی با تقدیر از خدمات عمرانی بنیاد مسکن در مناطق روستایی اظهار داشت: ارائه خدمات در روستاها اغلب مناطق را به عدالت در توسعه نزدیک کرده است.

وی با حضور در روستای کارون از توابع بخش گله دار مهر از مراحل اجرای آمارگیری این طرح بازدیدکرد و ضمن ابراز رضایت ازمراحل اجرای طرح بیان کرد: خوشبختانه اکثر روستاهای شهرستان بدلیل دریافت اعتبارات ارزش افزوده و همچنین دریافت تسهیلات مقاوم سازی از بنیادمسکن و رعایت اصول مقاوم سازی خود نوعی روستاشهر می‌باشند.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان مهر نیز با ارائه گزارشی از چگونگی اجرای طرح امارگیری از ویژگی های مسکن روستایی از آمادگی 10 روستای این شهرستان برای اجرای طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی خبر داد و گفت: این طرح از 21 مهر ماه همزمان با سراسر کشور در این شهرستان اجر شده است.

محمد حاجی پور با بیان اهداف اجرای این طرح افزود: طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی در بخشهای مرکزی ، گله دار ، وراوی و اسیر با مشارکت و همراهی فرمانداری مهر ، بخشداران و دهیاران اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه مرکز آمار ایران ناظر بر اجرای چگونگی اجرای این طرح است گفت: این طرح در روستاهای فال ، اردوان علیا ، چاهو ، کارون ، خالده ، بهرستان ، باغ چاله ، ده بالا نو ، قدمان و چاه شورک اجرا خواهد شد .

حاجی پور اضافه کرد: اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی گامی مهم در جهت بهبود وضعیت مسکن روستائیان است این طرح از 20 مهر به مدت یکماه اجرا می شود.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان مهر اضافه کرد: اجرای این طرح گامی مهم در جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و سازماندهی مساکن روستایی، ساماندهی و ایجاد امکانات رفاهی و اجرای سایر طرح‌های عمرانی است.

حاجی پور با بیان اینکه این طرح توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با همکاری مرکز آمار ایران برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: در موضوع اجرای طرح آمارگیری مردم فهیم ساکن در روستاها نقش مهم و اساسی دارند.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان مهر با تقدیر از فرمانداری شهرستان و بخشداران افزود: جمع‌آوری اطلاعات دقیق در زمینه امکانات عمومی، امکانات عمرانی، ویژگی‌های سکونتی و بهداشتی، برنامه‌ریزی جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی و معیشت روستانشینان، برنامه ریزی دقیق دستگاه‌های اجرایی جهت توسعه و عمران مناطق روستایی و ... از اهداف این طرح است.

به گفته وی با مشارکت روستائیان و جمع‌آوری اطلاعات دقیق و صحیح در این طرح می‌توان در تهیه و اجرای طرح‌های جامع بهسازی مسکن، توسعه اصولی و پایدار روستاها و برنامه‌ریزی‌ها هدفمند و موثر عمل نمود.