معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان گیلان گزارشی از اقدامات این حوزه در نیمه نخست سال جاری ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمدرضا جواد زاده، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان گیلان با اشاره به برنامه پنج‌ساله ششم و استفاده از ظرفیت‌های جامعه برای افزایش مشارکت همگانی در حوزه‌های صدقه و زکات گفت: رویکرد برنامه ششم کمیته امداد توانمندسازی مددجویان است و این برنامه همگام با منویات مقام معظم رهبری، اسناد فرادستی مصوب هیئت‌امنا و اساسنامه این نهاد تدوین‌شده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد درصدد است تا پرداخت صدقه و تمامی کمک‌های مردمی از حالت دستی به‌صورت الکترونیکی تبدیل شود افزود: تا پایان برنامه پنج‌ساله ششم کمیته امداد موظف است ۸۰ درصد کمک‌های مردمی را به‌صورت الکترونیکی دریافت کند.

پرداخت حدود شش میلیارد تومان صدقه توسط گیلانیان

جواد زاده بابیان اینکه مردم نوع‌دوست گیلان در نیمه نخست سال جاری حدود شش میلیارد تومان صدقه پرداخت کرده‌اند ادامه داد: این میزان صدقه از ۳۶۲ هزار و ۴۱۴ صندوق بزرگ، کوچک نصب و توزیع‌شده در سراسر گیلان جمع‌آوری‌شده است.

 معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان افزود : مردم نوع‌دوست و نیکوکاران می‌توانند کمک‌های خود را به‌صورت حضوری به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان و یا با شماره‌گیری کد *۸۸۷۷*۰۱۳# و همچنین شماره تلفن گویای ۰۹۶۸۸۷۷، از طریق شماره‌حساب ۰۱۰۹۳۵۲۱۷۶۰۰۴ نزد بانک ملی شعبه حشمت رشت و یا شماره‌حساب ۸۳/۴۷۹۰۴۷۹۰ نزد بانک ملت شعبه شهرداری رشت به نیازمندان واقعی اهداء کنند.

فعالیت ۱۸ مرکز نیکوکاری در گیلان

جواد زاده از فعالیت ۱۸ مرکز نیکوکاری در گیلان خبر داد و افزود : در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی ۷۰مرکز در سطح ادارات تابعه استان هستیم  و تعامل و تفاهم با خیریه‌ها ،مؤسسات عام‌المنفعه، سازمان‌ها و تشکل‌های اجتماعی فعال و همسو استان برای تأمین نیازهای محرومین در بخش‌های مسکن،جهیزیه، امور فرهنگی، بهداشت و درمان ، معیشت برنامه‌ریزی  برای جذب حامی برای ایتام ومحسنین تحت حمایت مراکز نیکوکاری از دیگر اقدامات در حال پیگیری است.

وی بابیان اینکه در شش‌ماهه نخست سال جاری دو میلیارد و ۱۶۰ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان توسط مردم گیلان به مراکز نیکوکاری کمک شده است گفت : ۱۲۹ نیکوکار هم از طریق مراکز نیکوکاری برای حمایت ۱۳۰یتیم تحت حمایت جذب‌شده‌اند.