میر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در موکب حضرت علی اکبر(ع) روزانه ۵۰۰۰ پرس غذای گرم توزیع و ۱۰۰۰ نفر نیز اسکان داده می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت‌الاسلام رضا صادقی با اشاره به اسکان روزانه 1000 نفر در موکب حضرت علی اکبر(ع) اظهار داشت: با مشارکت و هماهنگی ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان، یزد و اصفهان موکب حضرت علی اکبر(ع) برای ارائه خدمات به زائران امام حسین(ع) در همایش بزرگ پیاده روی اربعین در مرز چزابه برپا شده است.

وی افزود: این موکب در زمینی به مساحت 900 متر مربع همراه با 30 چشمه سرویس بهداشتی، 10 دوش حمام، برپایی نانوایی، محل اسکان برادران و خواهران به صورت جداگانه، محل توزیع پذیرایی، آشپزخانه و ایستگاه پاسخگویی به مسائل شرعی برپا شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: براساس مصوبات قرارگاه مرکزی موکب حضرت علی اکبر(ع) 30 چشمه سرویس بهداشتی، 10 دوش حمام توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تهیه شده همچنین نانوایی نیز توسط افرادی از استان یزد در این موکب برپا شده که روزانه در این نانوایی 4000 قرص نان گرم پخت و بین زائران توزیع می‌شود. همچنین طبخ و توزیع صبحانه و شام نیز برعهده استان یزد است استان خوزستان نیز طبخ ناهار، تهیه میان وعده و همچنین مکان اسکان تجهیز مکان اسکان مسافران را برعهده دارد.

وی بیان کرد: در این موکب روزانه 1000 نفر از برادران و خواهران به صورت جداگانه اسکان داده می‌شوند همچنین 5000 پرس غذای گرم طبخ و بین زائران توزیع می‌شود و دو مبلغ بومی نیز برای پاسخگویی به مسائل شرعی زائران در این موکب مستقر هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: با همکاری و مشارکت ادارات اوقاف و امور خیریه استان‌ها و همچنین از محل موقوفات منطبق و جمع آوری کمک‌های مردمی این موکب برپا شده و از روز 30 مهر به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است و این موکب تا 15 آبان ماه نیز پذیرای زائران است.