رئیس اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان گیلان در مراسم افتتاح سالن ورزشی پیلاتس و TRX دبستان دخترانه سما واحد رشت کیفیت آموزشی در این مدارس را خوب ارزیابی کرد.

حمید آقاجانی امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج در گیلان،  در مراسم افتتاح سالن ورزشی پیلاتس و TRX دبستان دخترانه سما واحد رشت کیفیت آموزشی در این مدارس را خوب ارزیابی و خاطر نشان کرد: از بالغ بر 50 هزار دانش آموز موسسات آموزشی غیر دولتی گیلان، بیش از 4هزار و 500 دانش آموز تحت پوشش مدارس سما استان گیلان هستند.

 آقاجانی اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش از ابتدای سال تاکنون با مناسبتهای متنوعی همچون هفته بهداشت و روان، هفته تربیت، هفته اولیا و مربیان و هفته تربیت بدنی مواجه بوده است.

براساس سند تحول بنیادین، تربیت بر شش ساحت مختلف استوار است

وی با بیان اینکه بر اساس سند تحول بنیادین تربیت بر شش ساحت مختلف استوار است افزود: تربیت بدنی و زیستی یکی از آن شش ساحت مقدس است و ما موظفیم که دانش آموزان را در حوزه سلامت و بهداشت و تندرستی مورد تربیت قرار دهیم.

آقاجانی با بیان اینکه در این راستا برنامه های اجرایی خاصی هم در هفته تربیت بدنی در دست اجرا قرار دارد گفت: برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای در سطح استان در حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت پیگیری و رصد می شوند.

افتتاح سالن پیلاتس دبستان دختران سما رشت

این مسئول به برپایی سفره های سلامت در هفته مربوط به بهداشت اشاره کرد و ادامه داد: طرح آهن یار، طرح مربوط به کمبود آهن دانش آموزان نیز در سطح مدارس متوسطه برگزار شده است.

کیفیت آموزشی در مدارس سما خوب است

وی با تقدیر از مسئولان سما استان گیلان، کیفیت آموزشی در این مدارس را خوب ارزیابی و خاطر نشان کرد: از بالغ بر 50 هزار دانش آموز موسسات آموزشی غیر دولتی گیلان، بیش از 4هزار و 500 دانش آموز تحت پوشش مدارس سما استان گیلان هستند.

آقاجانی با تاکید بر اینکه انتظار ما از مدیران مدارس به ویژه مدیران مدارس سما این است که در اجرای برنامه های مصوب حوزه معاونت اداره کل پیرامون ارتقا کیفیت آموزشی مدارس خود کوشا باشند تصریح کرد: مدارس سما تاکنون تعامل دوسویه بسیار مطلوب با اداره کل آموزش و پرورش استان داشته اند.

شخصیت بنیادی دانش آموزان در نهاد خانواده شکل میگیرد

رئیس اداره کل مشارکتهای مردمی آموزش و پرورش گیلان رسیدن به افق های آینده را نیازمند همسویی و همگرایی دو نهاد خانه و مدرسه دانست و تاکید کرد: از آنجایی که شخصیت بنیادی دانش آموزان در نهاد خانواده شکل میگیرد و مدرسه ادامه دهنده این تعلیم و تربیت است افزود: معلمان و مدیران حتی شعارهای روی در و دیوار مدرسه و بنزهای تبلیغاتی همه و همه بر تربیت دانش آموزان تاثیر گذار است.

افتتاحیه سالن +پیلاتس و تی آر ایکس دبستان دخترانه سما واحد رشت

وی بحث برگزاری کلاس های آموزش خانواده در مدارس را از جمله کلیدی ترین آموزش در حوزه آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: مدیران مدارس با توجه به نامه وزیر مربوطه در راستای ارتقا کیفیت تعلیم و تربیت، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، همسویی و همگرایی بین خانه و مدرسه با استفاده از اساتید مجرب این کلاسها را به طور منظم در مدارس خود برگزار کنند.

آقاجانی در مورد تشکیل شورای دانش آموزی در مدارس نیز یادآور شد: تشکل های مدنی و موجود در درون بدنه آموزش و پرورش جایگاهی هستند برای شخصیت سازی، مهارت آموزی و تبدیل نوجوان به نقش های بزرگسالی و ما باید در جریان این تشکل ها، نوجوانان را برای ورود به دنیای بزرگسالی آموزش دهیم.

رئیس اداره کل مشارکتهای مردمی آموزش و پرورش گیلان با تاکید بر استفاده مدیران مدارس از ظرفیت شورای دانش آموزی، این بهره گیری از توان شورا را در ارتقا کیفیت آموزشی و تربیتی مدارس تاثیر گذار دانست.

برپای سفره سلامت، اجرای سرود  و ورزش همگانی دانش آموزان با محوریت سلامت و ورزش از دیگر برنامه های اجرایی این مراسم بود.