در شش ماه نخست سال جاری ۱۲۷ میلیارد و ۶۸۰ میلیون و ۸۶۱ هزار تومان مستمری به‌حساب مددجویان تحت حمایت این نهاد واریزشده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، علیرضا محمدی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه مددجویان این نهاد در قالب طرح مددجویی و بنا به دلایلی از قبیل نداشتن سرپرست و یا بیماری سرپرست و برحسب نوع نیازمندی تحت حمایت کمیته امداد هستند گفت: در حال حاضر ۱۰۳ هزار خانوار از مددجویان گیلانی خدمات متنوع کمیته امداد شامل اشتغال و خودکفایی، بهداشت و درمان، فرهنگی و دانش‌آموزی، مسکن، جهیزیه، تسهیلات کارگشایی و کمک‌های موردی و معیشتی را دریافت می‌کنند.

۵۶ هزار و ۶۵۹ نفر از مددجویان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند

محمدی تعداد سالمندان تحت حمایت این نهاد را ۷۷ هزار و ۸۷۶ هزار خانوار اعلام کرد و افزود: ۵۶ هزار و ۶۵۹ نفر از مددجویان را هم زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به پرداخت کمک‌معیشت به خانوارهای تحت حمایت استان افزود: کمک‌معیشت همان مستمری است که برای رفع نیازهای روزمره و تأمین مایحتاج اولیه خانوارهای مددجو پرداخت می‌شود.

شناسایی و حمایت از نیازمندان واقعی و حرکت در مسیر کاهش تعداد مددجویان

محمدی فعالیت‌های انجام‌گرفته در زمینه شناسایی و حمایت از نیازمندان واقعی و حرکت در مسیر کاهش تعداد مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان را از اقدامات مهم این نهاد برشمرد و ادامه داد: زنان سرپرست خانوار به علت فوت همسر ویا متارکه، مفقودی، متواری، مطلقه و خانوارهای با سرپرست مرد به دلیل ازکارافتادگی، سالمندی و یا عدم بضاعت مالی، کارگران، کشاورزان و دامداران فصلی نیازمند ازجمله مددجویان بهره‌مند از خدمات حمایتی این نهاد هستند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان اینکه در شش ماه نخست سال جاری ۱۲۷ میلیارد و ۶۸۰ میلیون و ۸۶۱ هزار تومان مستمری به‌حساب مددجویان تحت حمایت این نهاد واریزشده است افزود: پرداخت مستمری ماهیانه با عنوان کمک‌هزینه معیشت در قالب پرداخت مستمری، افزایش مستمری و یارانه یکی از خدمات جاری کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت این نهاد است.

 وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی و فشار تورم بر خانوارهای تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر جامعه گفت: با توجه به شرایط کنونی افزایش مستمری مددجویان تأثیر چندانی بر زندگی و معیشت آن‌ها ندارد زیرا هزینه‌های زندگی‌شان هم چند برابر شده است.

وی از دیگر خدمات کمیته امداد به مددجویان را پرداخت وام کارگشایی، کمک‌هزینه تحصیلی، خرید و تعمیر مسکن، خدمات فرهنگی، آموزشی، مشاوره‌ای، تسهیلات اشتغال، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کمک‌هزینه ازدواج و جهیزیه عنوان کرد.

به گزارش موج،  مدیرکل کمیته امداد گیلان در سفر یک‌روزه خود به بخش سنگر به همراه معاونین ستادی خود با امام‌جمعه، بخشدار و اعضاء شورای زکات دیدار و بعدازآن با حضور در جمع مددجویان روستای محروم سراوان از نزدیک در جریان برخی از مشکلات آن‌ها قرار گرفت.