مدیرمرکز جمع آوری و ساماندهی متکدیان گفت : در شش ماهه نخست امسال 103 متکدی در سطح شهر جمع آوری و ساماندهی شد که از این تعداد 56 نفر مرد و47 نفر زن بودند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، صلاح الدین وکیلی اعلام کرد:103 متکدی  در سنندج جمع آوری و ساماندهی شد.

مدیر مرکز جمع آوری و ساماندهی متکدیان  شهرداری سنندج اظهار داشت : تکدی گری امروزه بعنوان یکی از مهم ترین  معضلات اجتماعی  در سطح شهرها باعث نارضایتی شهروندان است.

  وکیلی بیان کرد : در راستای کاهش آسیب های اجتماعی شهرداری سنندج طبق سنوات گذشته نسبت به اجرای مستمر طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان  در سطح شهر اقدام می نماید.

وی از جمع آوری 103 متکدی در شش ماهه نخست امسال در  سطح شهر خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد 56 نفر مرد و 47 نفر زن بودند.

مدیرمرکز جمع آوری وساماندهی متکدیان اضافه کرد: پس از جمع آوری افراد متکدی تعداد 61 نفر از این تعداد با اخذ تعهد کتبی ملزم به ترک تکدی گری شدند.

 وکیلی افزود:  از این تعداد متکدی جمع آوری شده 17 نفر از شهرها و استانهای  دیگر وارد سنندج شده بودند که پس از جمع آوری و اخد تعهد به شهر ستانهای محل سکونتشان انتقال داده شدند.

وی ادامه داد: در شش ماهه نخست امسال 9 کودک متکدی هم جمع آوری شد که با بررسی و اخذ تعهد به خانواده هایشان تحویل داده شد.

وکیلی  اعلام کرد:  دو نفر از متکدیان متخلف  هم به مراجع قضایی معرفی شدند و 5 نفر هم قبل از بررسی وضعیت آنها از مرکز متواری شدند.

مدیر مرکز جمع آوری وساماندهی متکدیان همچنین عنوان کرد : در شش ماهه نخست امسال 6 نفر افراد بی سرپناه در مرکز اسکان داده شد و 3 نفر هم پس از جمع آوری به مراکز درمانی انتقال داده شد.