در اعزام کاروان "من الحسین الی الحسین" قشقایی های شیراز به سفر اربعین، پرچم آستان سید علاءالدین حسین را جهت برافراشته شدن در کربلای معلی به همراه بردند.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، کاروان "من الحسین الی الحسین(ع)" متشکل جمعی از خدام موکب ابوالفضل العباس(ع)، جوانان و پیرغلامان ایل قشقایی، جهت زیارت و سفر اربعین و خادمی در این موکب در عمود 831 مسیر نجف به کربلا، پرچم آستان سید علاءالدین حسین را جهت برافراشته شدن در کربلای معلی به همراه بردند.

رییس هیئت امنای آستان سید علاءالدین حسین بن موسی الکاظم(ع) در مراسم بدرقه این کاروان گفت: امروز خداوند توفیق داد در خدمت جمعی از افراد قوم بزرگ و ارزشمندی باشم که در طول تاریخ در فراز و نشیبهایی که برای این کشور بوجود آمده است همیشه سربلند از امتحانات بیرون آمده اند.

حجت الاسلام محی الدین طاهری افزود: شما زائر سید الشهداء (ع) هستید و ما به زیارت زائران سید الشهداء آمده ایم و در روایات داریم کسی که به دیدن زائران ما برود مثل اینکه ما را زیارت کرده است.

طاهری بیان کرد: برخی فکر می کنند چون حدود ۱۴۰۰ سال از این واقعه گذشته اثرات آن نیز تمام شده است خیر مطمئن باشید تا عالم هست خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام زنده هستند و همه آنها در اربعین در کنار زوار اباعبدالله هستند.

وی با بیان اینکه در حدیثی از امام صادق (ع) نقل می شود که فوج فوج انبیاء الهی برای زیارت سید الشهداء و حضور در کنار قبر حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام می آیند و برمی گردند گفت: پس شما میزبان زائران آسمانی امام حسین علیه السلام هستید ملائکه و انبیاء الهی هم با شما می آیند و زائر هستند.

رییس هیئت امنای آستان سیدعلاءالدین حسین(ع) گفت: این روزها خدام موکب ها میزبان انبیاء الهی می شوند و این وسیله خوبی برای خود سازی و موقعیت خوبی برای اصلاح خود است.

وی بیان کرد: موکب یک دانشگاه است و باید به این معنا رسید که در واقع یک دانشگاه زده می شود چون یک دوره تربیتی غنی گذرانده می شود و این دوره را هیچ وقت در هیچ جا نخواهید داشت و باید قدر این فرصت را دانست.

طاهری به خدام قشقایی این موکب تاکید کرد: حتما با لباس اصیل خودتان میزبان زائران باشید زیرا حضور شما با این لباسهای زیبا و سنتی که مخصوص خودتان است پیامهای متعدد برای دشمنان دارد.