معاون اداره کل حج و زیارت هرمزگان گفت: در سه روز گذشته بیش از سه هزار روادید زائران پیاده روی اربعین حسینی در کنسولگری عراق در استان صادر شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «سجاد قادری» با بیان اینکه در سه روز گذشته بیش از سه هزار روادید زائران پیاده روی اربعین حسینی در کنسولگری عراق در استان صادر شد، گفت: با استقرار کنسولگری عراق در هرمزگان روادید زائران ۲۴ تا ۳۶ ساعت صادر می‌شود.

وی اظهار کرد: کنسولگری عراق در هرمزگان از ۱۵ مهر در استان مستقر شده و از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب به زائران خدمات ارائه می‌دهد.

معاون ادره کل حج و زیارت هرمزگان تصریح کرد: متقاضیان نام نویسی پیاده روی اربعین حسینی هم برای دریافت روادید با دردست داشتن اصل گذرنامه، کپی نخست شناسنامه و یک قطعه عکس به دفاتر زیارتی استان مراجعه کنند.

قادری بیان کرد: تاکنون نیز بیست و یک هزار و ۲۶۰ نفر از هرمزگان برای شرکت در پیاده روی اربعین نام نویسی کردند.

وی با اشاره به اینکه نام نویسی زائران از ۱۲ مهرماه در سامانه سماح و دفاتر زیارتی استان آغاز شده است و تا ۵ آبان ماه سه روز پیش از اربعین ادامه دارد، اظهار کرد:  هرمزگان از نظرشمار شرکت کنندگان در مراسم پیاده روی اربعین حسینی رتبه یازدهم را دارد که نسبت به پارسال ۱۰ درصد رشد دارد.

قادری با بیان اینکه پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۲۳ هزار نفر از هرمزگان در پیاده روی اربعین شرکت کنند، عنوان کرد: هزینه نام نویسی زائران ۲۳۵ هزار تومان است که در زمان نام نویسی باید پرداخت شود.

معاون اداره کل حج و زیارت هرمزگان اضافه کرد: متقاضیانی که بیشتر از مبلغ فوق پرداخت کرده اند پس از پایان نام نویسی با در دست داشتن کارت ملی به بانک‌های عامل مراجعه و مابه تفاوت مبلغ پرداختی را دریافت کنند.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در استان هرمزگان هم گفت: ۲۸ موکب هرمزگانی برای خدمت رسانی به زائران مرقد امام حسین (ع) عازم شدند.

حجت الاسلام حاجبی افزود: ۱۴ موکب در داخل مرز‌های ایران و ۱۴ موکب نیز در مسیر نجف اشرف، کربلا و سامرا به زائران خدمت رسانی می‌کنند.

وی اظهار کرد: موکب‌های داخل ایران در مرز‌های شلمچه و مهران و در شهر‌های بندرلنگه، بندرخمیر، پارسیان و بندرمغوئیه و در عراق در شهر‌های نجف اشرف، سامرا و کربلا خدمات تغذیه، اسکان موقت و توزیع بسته‌های فرهنگی را به زائران بر عهده دارند.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: ۳۷۵ خادم هم در عراق و ۳۷۵ خادم هم در موکب‌های داخل کشور به زائران خدمات رسانی می‌کنند.

حجت الاسلام حاجبی در پایان خاطرنشان کرد: امسال ۱۶ مبلغ وروحانی و ۱۲ بازرس به نام سفیر فرهنگی به موکب‌های استان هرمزگان اعزام می‌شوند.