مدیر کاروان زیارتی احسان الحسین (ع) هرمزگان گفت: 120 نفر از جوانان زائر اولی استان هرمزگان عصر گذشته(29 مهرماه) برای شرکت در مراسم اربعین حسینی عازم کربلای معلی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «حبیب بهادری» با بیان اینکه 120 نفر از جوانان زائر اولی استان هرمزگان عصر گذشته(29 مهرماه) برای شرکت در مراسم اربعین حسینی عازم کربلای معلی شدند، گفت: هزینه این سفر زیارتی را رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان هرمزگان هدیه داده اند.

وی افزود: این جوانان از بخش‌های جغین، احمدی، فین، رویدر و گافر بشاگرد انتخاب شدند.

بهادری با اشاره به اینکه کاروان زیارتی احسان الحسین (ع) هرمزگان هفتم آبان به کشور باز می‌گردد، خاطرنشان کرد: بیعت با آرمان‌های امام راحل و شهدا از اهداف این سفر معنوی است.

مدیرکاروان زیارتی احسان الحسین (ع) با بیان اینکه زائران از دوم آبان در پیاده روی مسیر نجف تا کربلا شرکت می‌کنند، تصریح کرد: هر یک از زائران هرمزگانی با شرکت در طرح نایب الشهید، نایب الزیاره همه شهدای هرمزگان در این سفر معنوی هستند.

همچنین مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در هرمزگان گفت: با هماهنگی گروه حشد الشعبی عراق امسال مردم این کشور 300 هزار زائر کشورمان را در منازل خود در مسیر پیاده روی اسکان می‌دهند.

حجت الاسلام غلامرضا حاجبی از زائران ایرانی خواست تا نسبت به خدمت خالصانه مردم عراق در مراسم اربعین حسینی با آنان رفتار کریمانه داشته باشند.