مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف از خدمت‌رسانی 165 موکب به زائران حرم رضوی در دهه آخر ماه صفر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت‌الاسلام محمد در نشست هماهنگی پنج استان شرقی ویژه خدمت‌رسانی به زائران پیاده رضوی در دهه آخر ماه صفر گفت: برپایی ایستگاه‌هایی با محوریت حضور و مشارکت مردم در خدمت‌رسانی به زائران رضوی برنامه‌ریزی شده و حدود 900 خادم در این ایستگاه‌ها به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه 165 موکب برای خدمت‌رسانی به این زائران در پنج استان برپا می‌شود، افزود: این خادمان اعضای هیات امنای بقاع و اماکن متبرکه و خیران و سایر گروه‌های مردمی هستند و هزینه‌ای که برای ارائه خدمات این ایستگاه‌های صلواتی از محل کمکهای مردمی برآورد شده مبلغی بالغ بر یک میلیارد و 770 میلیون تومان است.

حجت‌الاسلام نوروزپور ادامه داد: 156 هزار پُرس غذای گرم در این پنج استان در قالب این ایستگاه‌ها و موکب‌ها در اختیار زائران قرار می‌گیرد و ظرفیت اقامتی 173 هزار نفر در این محلها پیش‌بینی شده است.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه 10 ایستگاه سلامت و 14 نانوایی سیار هم در طول مسیرها راه‌اندازی می‌شود، خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی 181 مُبلغ و مُبلغه در این ایستگاه‌ها به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند و 44 هزار بسته فرهنگی هم تدارک دیده شده که در اختیار زائران رضوی قرار می‌گیرد.