هم‌زمان با فرارسیدن ایام راهپیمایی عظیم اربعین حسینی ارتش هم مانند سایر یگان‌ها اقدامات بسیار خوبی در این راستا انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، امیر سرتیپ دوم ستاد جواد ملایی به اقدامات بسیار مهم ارتش در اربعین امسال اشاره کرد و گفت: استقرار بیمارستان صحرایی با تمام تجهیزات و پزشکان متخصص که این بیمارستان شامل بخش پذیرش، درمانگاه، رادیولوژی، دوتا اتاق عمل، بخش Icu، دندانپزشکی، داروخانه، CSR واحد استریل ازجمله اقدامات بسیار مهمی است که در مرز مهران و ارائه خدمت به زائران اربعین انجام دادیم که این بیمارستان از امروز 29 مهر شروع بکار خواهد کرد.

سرتیپ دوم ستاد در ادامه افزود: در کنار این بیمارستان دو موکب، یکی در میدان اربعین و دیگری در دو کیلومتر مانده به پایانه مرزی پیش‌بینی‌شده است که همانند سال گذشته، آمادگی پذیرش بیش از 100 هزار زائر را در این موکب‌ها داریم و همچنین غرفه‌های فرهنگی، قسمت آرایشگاه، لباسشویی، خشک‌شویی، تعمیرات کیف و کفش نیز از اقدامات پیش‌بینی‌شده در این موکب‌ها است.

جواد ملایی بابیان اینکه امسال نیز پیش‌بینی‌های ما مانند سال گذشته است گفت: پیش‌بینی یگان واکنش سریع، یگان جنگ نوین در مهران، استقرار تیم بالگرد هوانیروز در ایلام و اورژانس هوایی ازجمله پیش‌بینی‌های ما هم‌زمان با برپایی موکب‌ها است.

سرتیپ دوم ستاد با اشاره به اینکه از دوشنبه 30 مهرماه موکب‌های ویژه اربعین حسینی فعال می‌شوند افزود: همچنین برای ترابری زائرین نیز اتوبوس‌هایی مستقر می‌کنیم، در غرفه‌ها پیش‌بینی نمازخانه راداریم و غذا به‌صورت 24 ساعته آماده و در اختیار عزیزان قرار می‌گیرد.