استاندار کرمانشاه گفت: برخی از کارآفرینانی که برای دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید مراجعه کرده اند از طولانی شدن این روند کارها گله مند هستند و این مشکل باید هرچه سریعتر مرتفع شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند بابیان این مطلب که تسهیلات کم‌بهره در اختیار تولیدکنندگان و فعالین اقتصادی قرار می‌گیرد، ابراز داشت: روانسر در حوزه گردشگری از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و کارآفرینان مایل به سرمایه‌گذاری در این بخش هستند لذا مدیریت شهرستان باید به گونه ای برنامه‌ریزی کند که بتوان از ظرفیت‌های حوزه گردشگری برای جذب سرمایه‌گذار و ایجاد تسهیلات مناسب استفاده کرد‌.

وی در ادامه اظهار داشت: پروژه بیمارستان روانسر در سال ۹۴ کلنگ زنی شده ولی تاکنون عملیات اجرایی آن آغاز نشده است. این‌گونه رویه‌ها مردم را دلسرد می‌کند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: برای اجرایی شدن این پروژه در مجموع ۱۲ میلیارد تومان از منابع مختلف اختصاص‌یافته است که ۴ میلیارد آن از سوی استانداری تامین می‌شود و با توجه به تامین این منابع مالی، عملیات اجرایی این پروژه باید هر چه سریعتر آغاز شود.

مقام عالی دولت در استان بیان داشت: از محل اعتبارات راه و شهرسازی، اعتباری برای رفع نقاط حادثه‌خیز جاده روانسر به پاوه اختصاص می‌یابد.

وی اظهار داشت: امهال وام‌ها به مدت دوسال در مناطق زلزله‌زده یک قانون است و دولت سود دوساله این وام‌ها را به بانک ها پرداخت می‌کند و هیچ توجیهی برای عدم امهال وام‌ها وجود ندارد.

رئیس شورای اداری استان تصریح کرد: هر سرمایه‌گذار و کارآفرینی که در این مناطق در زمینه امهال وام با مشکلی مواجه است به مدیریت بحران گزارش دهد تا مشکل برطرف شود.

وی بیان داشت: آر محل منابع مناطق زلزله‌زده تا سقف ۱۵ میلیارد تومان با بهره ۶ درصد به صاحبان صنایع این مناطق جهت احداث، توسعه و سرمایه در گردش پرداخت می‌شود که کمک بزرگی به رونق تولید و اشتغال این مناطق است.

بازوند افزود: به فعالین بازارچه ستاره اورامان روانسر تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات سرمایه در گردش با بهره ۶ درصد پرداخت می‌شود تا شاهد رونق این مجموعه تجاری باشیم.