کیوان کاشفی در روز ملی صادرات ضمن انتقاد از عدم امکانات مناسب مسیرهای مرزی کرمانشاه برای تردد کامیون‌های صادراتی، گفت: برای افزایش بیشتر صادرات کرمانشاه، نیازمند ایجاد ظرفیت‌های جدید هستیم.

کیوان کاشفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه به بهانه روز ملی صادرات مهیاسازی استاندارد زیرساخت‌های مرزی کرمانشاه را بزرگ‌ترین دغدغه در مسیر توسعه محور مرزهای استان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر مسیر تردد حدوداً هزار کامیون صادراتی در دو مرز پرویزخان و سومار ضعیف است و اگر طالب رشد هستیم، مسئولین باید هرچه سریع‌تر شعار را به عمل نزدیک کنند.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از این استان به‌عنوان یک منبع مهم تولیدی، مهارتی و بیولوژیک در مسیر رشد و توسعه صادرات یادکرد و عنوان داشت: گسترش تولید صادرات محور، ایجاد و نیازسنجی صنایع تبدیلی مرتبط با هر استان و محصول و همچنین بهسازی اصولی زیرساخت‌های مسیرهای مرزی کرمانشاه می‌تواند در این استان، تحول‌آفرین باشد.

از جذب سرمایه‌گذاری صادرات محور غافل نشویم

وی ایجاد سرمایه‌گذاری‌های جدید با رویکرد صادراتی را عامل اصلی دوم در مسیر توسعه استان عنوان کرد و گفت: باید به دنبال تولید کالاهایی باشیم که در کشور عراق بازارهای صادراتی خوبی دارد و دراین‌بین باید با راه‌اندازی یک زنجیره تولید در کنار سایر کالاها، مسیرهای توسعه را هموارتر کنیم.

عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: نباید فراموش کرد که فعلاً با شرایط کنونی کشور و تحریم ورود ماشین‌آلات مقداری شرایط سرمایه‌گذاری سخت شده است اما با ایجاد جاذبه‌های موجود می‌توان میانبرهای خوبی را در جذب سرمایه‌گذار صادراتی مهیا ساخت.