بازار لنگرود توسط اداره حفاظت محیط زیست لنگرود مورد پایش روزانه قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، امین نجات رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود اظهار کرد: کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست لنگرود در ادامه پایش و بازدیدهای مستمر خود از بازارهای شهرستان،  تعداد  8 عدد پرنده از نوع مرغابی و خوتکای زنده،  که توسط شکارچیان شکار شده بودند در بازار مرکزی کشف و ضبط و   پس  از اطمینان از وضعیت جسمانی، در  طبیعت تالاب کیاکلایه رهاسازی نمودند.

 رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود افزود: با شروع فصل سرما و مهاجرت پرندگان به استان و عدم صدور مجوز شکار پرندگان، هرگونه شکار، حمل، عرضه و فروش  حیوانات وحشی  جرم بوده و با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد شد.

تخلف برداشت شن وماسه

توقیف یک دستگاه بیل بکهو در رودخانه پلرود کلاچای

همچنین رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رورسر گفت: مامورین یگان حفاظت این اداره در حین گشت وکنترل وجلو گیری از تخلفات زیست محیطی در مناطق مختلف شهرستان به یک مورد تخلف برداشت شن وماسه رودخانه ای بر خورد نمودند که با سو استفاده از روز تعطیل در حال برداشت مصالح از بستر رودخانه پلرود و بارگیری برای چند دستگاه کمپرسی بود که کمپرسیها به محض رویت مامورین محیط زیست متواری شدند.

علی محمد پور در ادامه افزود :مامورین یگان حفاظت این اداره پس از مشاهده تخلف ضمن جلوگیری از برداشت مصالح؛ بیل بکهو را توقیف نمودند.

وی افزود: متخلفین پس از صورتجلسه جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.