۸ موکب توسط امامزادگان استان اصفهان در کشور عراق برای پذیرایی از زائران در اربعین حسینی برپا می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر همایش پیاده روی اربعین حسینی تعداد ۸ موکب توسط امامزادگان شمال استان اصفهان در کشور عراق برای پذیرایی از زائران امام حسین(ع) برپا می شود.

حجت الاسلام و المسلمین ولی الله روان اظهار داشت: در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و همچنین براساس اعلام آمادگی آستان مقدس امامزادگان شهرستان های کاشان، آران و بیدگل و جلگه وجرقویه سفلی امسال برای برپایی ۸ موکب توسط آستان مقدس این امامزادگان و  ارائه خدمات به زائران امام حسین(ع)  از ستاد عتبات عالیات مجوز لازم برای آنان جهت فعالیت در کشور عراق اخذ شده است.

وی در ادامه خاطر نشان شد: هزینه های این موکب ها توسط خیرین و اعضای هیئت امنا تامین می شود که این موکب ها به مدت ۱۰ روز برپا می شوند و به زائران حسینی خدمات ارائه می کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان نیز از محل موقوفات منطبق و جذب کمک های مردمی با مشارکت و همکاری ادارات اوقاف و امور خیریه استان های یزد و خوزستان نیز با حضور در مرز چزابه و در موکب حضرت علی اکبر(ع) به زائران امام حسین(ع) از تاریخ ۲۵ مهر ماه لغایت ۱۵ آبان ماه خدمات ارائه می کند.