رییس روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: مراکز درمانی مسموم شدگان الکلی را به پلیس و مراجع قضایی گزارش نمی کند و این افراد بدون ترس و در سریع ترین زمان ممکن به بیمارستان مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان «فاطمه نوروزیان» با بیان اینکه  مراکز درمانی مسموم شدگان الکلی را به پلیس و مراجع قضایی گزارش نمی کند، گفت: هرچقدر فاصله بین مصرف مشروب الکلی و مسمومیت و مراجعه به پزشک کمتر باشد، احتمال نجات بیمار و کاهش عوارض، کمتر خواهد بود.

وی تصریح کرد: مردم به اورژانس و مراکز درمانی اعتماد کامل داشته باشند و اگر فردی به مشروب الکلی‌  که مصرف کرده‌‌ شک دارد و وی یا اطرافیانش با نشانه های مسمومیت مواجه شدند  زودتر با 115 تماس گرفته  یا به اورژانس‌های بیمارستانی مراجعه کنند و از حفظ اسرارشان  مطمئن باشند.

رییس روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان یادآور شد: اگر فرد در مراحل ابتدایی مسمومیت با الکل چوب باشد، به طور کامل درمان خواهد شد، اما از یک مرحله به‌بعد، فرد به‌هیچ‌عنوان قابل درمان نخواهد بود.

نوروزیان با اشاره به اینکه در مسمومیت های الکلی که در یک دوره 10روزه ( 4تا 14مهر) در هرمزگان رخ داد،  22 نفر جان خود را از دست دادند و 132نفر نیز دیالیز شدند، یادآور شد: تعدادی از این افراد اگر زودتر به بیمارستان مراجعه کرده بودند، از مرگ نجات می یافتند و یا نیازی به دیالیز نداشتند.

به گزارش موج، در دور تازه ی طغیان مسمومیت ناشی از مصرف الکل( از جمعه 27 مهرماه) تا کنون 29  نفر به مراکز درمانی در بندرعباس مراجعه کرده اند که یک نفر از آنان جان خود را از دست داده و 19 نفر دیالیز شده‌اند.