رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نایین از ثبت ۶ وقف جدید در نایین خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، احمد جبلی گفت: همزمان با اجرای طرح بصیرت عاشورایی ۶ وقف جدید به ارزش بیش از ۱ میلیارد ریال توسط واقفان نیک اندیش در شهرستان نایین به ثبت رسید.

وی افزود: باتوجه به فعالیت های تبلیغی و ترویجی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در ایام محرم و همزمان با اجرای طرح بصیرت عاشورایی در راستای ایجاد وقف های جدید ۶ وقف جدید در شهرستان نایین به صورت مشارکت و توسط خانواده بنیادی و خانم عشرت یادگاری نایینی به ثبت رسید.

جبلی بیان داشت: این موقوفات شامل ۵ زمین مزروعی به مساحت ۶۵۴۰ متر مربع و همچنین ۱۸ سهم از آب قنات است که در مجموع ارزش این وقف های جدید بالغ بر ۱ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال است که توسط رضا و جواد بنیادی نایینی و عشرت یادگاری نایینی در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه کشور به ثبت رسید.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نایین گفت: همچنین براساس وقف نامه ای که توسط این واقفان نیک اندیش تنظیم و به ثبت رسیده است عواید حاصل از این موقوفات برای تامین هزینه های جاری حسینیه باب المسجد نایین و امور قرآنی، فرهنگی، عمرانی و روضه خوانی در مهدیه صاحب الزمان نایین صرف می شود.