مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان ازجریمه ۸۰هزار تومانی ورود به خطوط بی. آر. تی در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، هادی کریمی  گفت: شهروندان قانون گریز با هر بار ورود به خطوط بی. آر. تی ۸۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه هیچ استثنایی برای ورود به خطوط اتوبوس‌های تندرو وجود ندارد، افزود: سامانه‌ها در این مرکز به دو دسته سامانه‌ نظارت تصویری و سامانه‌های ثبت تخلف تقسیم می‌شود که دوربین‌های نظارت تصویری از اصلی‌ترین ابزار جمع‌آوری و ثبت اطلاعات تصویری از سطح شهر و انتقال آن به مرکز کنترل ترافیک است.

هادی کریمی با بیان اینکه بیش از ۴۰۰دوربین نظارتی تمام خیابان های شهر را تحت کنترل دارد، افزود: از مهمترین مزیت‌های سامانه‌های نظارت تصویری، تعیین میزان و حجم ترافیک، مستندسازی وقایع ترافیکی همچون تصادفات و یا نزاع‌های خیابانی، زمان‌دهی چراغ های راهنما با توجه به حجم ترافیک، آگاهی سریعتر از محل وقوع حادثه و اعلام به نیروهای امدادی است.

وی ادامه داد: ۹۰سامانه ثبت تخلف سرعت شامل مجموعه نرم افزارها و سخت افزارهای مختلف است که برای تشخیص پلاک خودروهای متخلف، عکسبرداری، پردازش و تحلیل عکس، مخابره اطلاعات عکس و متون، تهیه بانک اطلاعاتی به کار می رود؛ تجهیزات سخت افزاری بیشتر در کناره و یا سطح بزرگراه‌ها نصب می‌شود.

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان گفت: سامانه ثبت تخلف ورود به محدوده‌های طرح ترافیکی هم از اصلی‌ترین بخش‌های سامانه ثبت تخلف است که تاکنون ۲۳سامانه در این زمینه در محدوده مرکزی شهر نصب شده و خودروهایی را که برخلاف طرح وارد محدوده می‌شوند را شناسایی و جریمه می‌کند.