شهردار سنندج از اتمام پروژه بلوار 36 متری دگایران تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر این پروژه 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛حشمت الله صیدی گفت:بلوار 36 متری دگایران ماه آینده به بهره برداری می رسد.

شهردار سنندج اظهار داشت: با هدف دسترسی ایمن اهالی شهرک های دگایران و ساحلی عملیات احداث بلوار 36 متری دگایران در دستور کار این شهرداری قرار گرفت.

 صیدی بیان کرد: بلوار 36 متری دگایران  دارای طول 900 متر در دو باند رفت و برگشت به عرض سواره رو 11.5 متر و پیاده رو در طرفین به عرض 4.5 متر  است.

وی کاهش تصادفات و ارتقاء ایمنی، تسهیل در ترافیک عبوری و اتصال به جاده ساحلی، تامین دسترسی یکی از مهمترین محورهای ارتباطی به مرکز شهر، اجرای پروژه در راستای طرح تفصیلی شهر سنندج، صرفه جویی در مصرف سوخت، رونق بخشی به سرمایه گذاری ملی و گردشگری و ارتقاء سیما و منظر شهری را از مهم ترین اهداف احداث پروژه بلوار 36 متری دگایران اعلام کرد.

شهردار سنندج از پیشرفت 75 درصدی بلوار 36 متری دگایران خبر داد و گفت:  در حال حاضر لاین رفت این پروژه به اتمام رسیده و410متر از لاین برگشت نیز آسفالت شده است.

 صیدی  افزود: در راستای احداث بلوار 36 متری دگایران تا کنون اقداماتی نظیر 21500 مترمکعب عملیات خاکبرداری،  اجرای راکفیل  6000 مترمکعب، خاکریزی  6940 مترمکعب ،جدولگذاری  1740 متر طول، دیوار چینی با سنگ لاشه  425 مترمکعب ، اساس2520 مترمکعب  و1522تن آسفالت انجام شده است.

شهردار سنندج تاکید کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته و با تلاش شبانه روزی اکیپ سازمان عمران وباز آفرینی شهری این شهرداری؛ پروژه بلوار 36 متری دگایران تا یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی هزینه احداث این بلوار را 30 میلیارد ریال اعلام کرد و ابراز امیدواری نمود: با  بهره برداری از این بلوار مشکل ترافیک و تصادفات در مسیر دگایران وشهرک های اطراف رفع شود.