به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، جمعی از مسئولان و ورزشکاران استان با نماینده ولی فقیه در هرمزگان دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «آیت الله نعیم آبادی» نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در این دیدار گفت: جوانان و ورزشکاران مایه افتخار استان هستند و مردم و مسئولان باید ارزش این نیرو‌ها را بدانند.

وی با اشاره به تاکید  دین مبین اسلام  به ورزش افزود: باید تمام تلاش‌ها برای نهادینه کردن و توسعه ورزش در جامعه به کار گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: در صورت پرداخت مالیات ارزش افزوده از سوی صنایع بسیاری از مشکلات در جامعه از جمله ورزشکاران برطرف می‌شود و این نیازمند عزم جدی مسئولان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای مطالبه گری است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان هم گفت: به مناسبت این هفته ۴۵۰ برنامه در ابعاد مختلف همگانی، فرهنگی و افتتاح طرح‌های مختلف اجرا می‌شود.

«محمود رضا امیاری» افزود: هرمزگان از ظرفیت‌ها و استعداد‌های بالقوه‌ای در حوزه ورزش برخوردار است.

وی از میزبانی استان در ۲ رشته ورزشی المپیاد ایرانیان، اعزام تیم‌های متعدد به این المپیاد، برنامه ریزی برای توسعه ورزش‌های همگانی با همکاری هیئت‌های ورزشی، ایجاد کارگروه‌های اقتصادی و اتاق فکر با حضور نخبگان و ورزش دوستان خبرداد.

مسئول امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان هم گفت: باید بستر سازی مناسب برای حضور بانوان در پارک‌ها و امکان طبیعی و ورزشی و بهره مندی روز افزون آنان از ورزش فراهم شود.

رضایی افزود: استان در حوزه ورزش دارای ظرفیت‌های فراوانی است که می‌توان با همکاری دستگاه‌های زیربط و جامعه ورزش و برنامه ریزی آن‌ها را پرورش داد.

رئیسی نماینده هیئت‌های ورزشی استان گفت: هیئت‌های ورزشی به عنوان تشکیلات خودگردان با وجود حداقل امکانات و توانایی مالی تمام تلاش خود را برای پیشرفت ورزش در استان به کار می‌برند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس  دراین دیدار در جریان برخی مشکلات ورزشکاران قرار گرفت.