رییس کمیسیون بهبود فضای کسب و کاراتاق بازرگانی اصفهان گفت: بحران ارزی موجود در کشور حل شدنی بوده و زمان پیک هر بحران در کشور 9 ماه است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مرتضی بیشه در نشست هم اندیشی  گذار از بحران، راهکارهای بهبود کسب و کاراتاق بازرگانی اصفهان بیان داشت: دلار 9450 تومانی را بستر مناسبی برای رفع عمده مشکلات تولید و اشتغال کشور عنوان و تاکید کرد: بحران ارزی موجود در کشور حل شدنی بوده و  زمان پیک هر بحران در کشور 9 ماه است.

وی با انتقاد از نوسانات ارزی و شرایط نابسامان اقتصادی کشور در ماههای اخیر گفت: متاسفانه فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان در این شرایط سردرگم بوده و توانایی تصمیم گیری مناسب در زمینه تولید و فروش خود را نداشته اند.

 عضو هیات علمی دانشگاه و پژوهشگر اقتصادی تشدید نوسانات ارزی را سبب خارج شدن تولید از رقابت پذیری دانست.

اتاق بازرگانی اصفهان

مرتضی بیشه افزود: در اقتصاد ایران هیولای بزرگی بوجود آمده است که نفوذ وسیعی در سیاست، قانونگذاری و حتی پیکره دولت دارد که اجازه حل و فصل چالش های اقتصادی کشور را به رغم  عزم حاکمیت برای مرتفع ساختن آن را نمی دهد.

 رییس کمیسیون بهبود فضای کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان مشخص شدن آینده بازار ارز را به دلیل تاثیر گذاری زیاد آن در قیمت مواد اولیه و بهای تمام شده محصولات برای فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان کشور و استان بسیار مهم دانست و تصریح کرد: آشنایی با سرانجام بازار ارز و روش مناسب فعالیت در این شرایط  برای فعالان اقتصادی بسیار حیاتی است و کمیسیون بهبود فضای کسب و کاربا توجه به ضرورت و اهمیت موضوع تلاش نمود با دعوت از اقتصاددانان برجسته کشور بستر آشنایی بیشتر فعالان اقتصادی با فضای امروز اقتصاد کشور و دستیابی به راهکار مناسب فعالیت در شرایط بحرانی موجود را فراهم نماید.