نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی ما در حال تحریم هستیم و برای مقابله با آن باید روش‌های دور زدن را انجام دهیم که براساس قوانین FATF تخلف محسوب شده و ما را دوباره دچار تحریم کرده و فرصت‌های دور زدن تحریم را از خود می‌گیریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، فولادگر با تأکید بر اینکه با پذیرش FATF راه‌های دور زدن تحریم‌ها بسته می‌شود، گفت: ما به عنوان مخالف این لایحه معتقد هستیم که هنوز شرایط تحریم عوض نشده است و برای معاملات باید از دیگر راه‌ها استفاده کنیم که با پذیرش این قانون، راه‌های دور زدن تحریم‌ها بسته‌ می شود.

وی درباره تصویب لایحه CFT از لوایح چهارگانه FATF در مجلس شورای اسلامی افزود: برخی کشورهای جهان برای تصویب این لایحه حق تحفظ برای خود قائل شده‌اند، در ایران نیز بررسی این لوایح از دولت نهم آغاز شد و قانون مبارزه با پول شویی در سال 1386 در مجلس تصویب شد و لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم به مجلس آمد و در نهایت سال 94 به قانون تبدیل شد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی  بیان داشت: در دولت یازدهم، به دنبال مذاکرات بعد از برجام برای گسترش روابط اقتصادی با کشورهای مختلف جهان، در یکی از اجلاس‌ها، وزیر سابق اقتصاد شرایط FATF را به صورت تفاهم نامه پذیرفته به این صورت که ایران با پذیرش استانداردهای FATF در لیست سیاه تروریسم قرار نگیرد.

فولادگر با اشاره به لزوم صدور مجوز عضویت ایران در معاهدات بین المللی توسط مجلس گفت: در مواردی مانند این لایحه که حساس بود این انتظار وجود داشت که دولت قبل از پذیرش آن، در مجلس تصویب آن را بگیرد و بنابراین این انتقاد در این زمینه به دولت وارد است.

نشست خبری فولادگر

وی ادامه داد: ما در حال تحریم هستیم و برای مقابله با آن باید روش‌های دور زدن را انجام دهیم، به این ترتیب اقداماتی که ما باید انجام دهیم براساس قوانین FATF تخلف محسوب شده و ما دچار تحریم شده و فرصت‌های دور زدن تحریم را از خود می‌گیریم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط فعلی اقتصادی بیشترین فشار را بر کارگران و بازنشستگان می‌آورد.

فولادگر افزود: مجلس طرح معیشت مردم را مطرح کرد که دولت به‌شدت مخالف کرد اما خود طرحی را ارائه داده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:  دولت طرحی را  به‌عنوان بسته حمایتی مطرح کرده است که در این طرح اجناس، اقلام و کمک‌های غیر نقدی و بخش دیگر به‌صورت شارژ کردن کارت‌های معیشتی مانند یارانه‌ها و سومین بخش این طرح حمایتی  ترمیم حقوق‌ها  می باشد.