روابط عمومی دادگستری استان هرمزگان از بازداشت دو کارچاق کن حرفه ای و مدعی نفوذ در دستگاه قضایی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، این افراد با جعل عناوین قضایی از جمله معرفی خود به عنوان (دادستان قشم ،دادستان کیش، دادستان اهواز، دادستان خرمشهر ،قاضی شعبه اول دادگاه انقلاب بندرعباس ،قاضی ویژه اداره اطلاعات و.....) و ادعای این که می‌توانند با اعمال نفوذ ؛ روند پرونده های قضایی را تغییر دهند از مردم تقاضای وجه نقد می‌نمودند.

 بر اساس این گزارش؛ یکی از متهمین با نام اختصاری (الف- م) در نتیجه تلاش‌های حفاظت و اطلاعات دادگستری استان هرمزگان شناسایی و در محل سکونت خود در یکی از هتل های قشم دستگیر شد.

متهم دیگر نیز با نام اختصاری (ع_ م) با صدور نیابت قضایی و پس از هماهنگی با حفاظت و اطلاعات دادگستری استان خوزستان در شهرستان اهواز دستگیر و به دادسرای عمومی و انقلاب قشم اعزام گردید.

لازم به ذکر است:یکی از متهمین با نام اختصاری (الف –م)؛ در جریان بازجویی ها؛ ضمن اعتراف به جعل عناوین متعدد قضایی  ، به اخاذی و تحصیل مبلغی بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون ریال وجه نقد از افراد مختلف اقرار نموده است.

این متهمین پس از دستگیری، طی مراحل تحقیقات و تفهیم اتهام در دادسرای عمومی و انقلاب قشم به عناوین مجرمانه متعدد چون جعل عنوان ،ادعای اعمال نفوذ بر خلاف حق و تحصیل مال از طریق نامشروع، با صدور قرار تأمین کیفری ، بازداشت و روانه زندان شدند.