مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ازارسال نخستین محموله واقفان اصفهانی به موکب حضرت علی اکبر(ع) در مرز چزابه خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا صادقی گفت: نخستین محموله به موکب حضرت علی اکبر(ع) اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در مرز چزابه ارسال شد.

وی افزود: براساس ابلاغ سازمان اوقاف و امور خیریه امسال نیز برای چهارمین سال متوالی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بسیج امکانات خود و همچنین با کمک واقفان نیک اندیش و خیران نیکوکار موکبی را برای خدمت رسانی هرچه شایسته تر به زائران شرکت کننده در همایش بزرگ پیاده روی اربعین امام حسین(ع) با مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان‌های یزد و خوزستان در مرز چزابه برپا می کند.

حجت‌الاسلام صادقی بیان داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و هماهنگی‌های به عمل آمده در کمیته مشترک برپایی این موکب، تامین اسکان و بهداشت و همچنین اجرای امور فرهنگی موکب حضرت علی اکبر(ع) برعهده اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گذاشته شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: در همین راستا نیز اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اقدام به تهیه 6 عدد کانکس سرویس بهداشتی کرده و همچنین دو تریلر آب معدنی به ارزش 50 میلیون تومان نیز تهیه و به همراه تجهیزات طبخ غذای گرم به موکب علی اکبر (ع) ارسال می‌شود.

وی اظهار داشت: همچنین براساس تصمیمات اخذ شده امسال بالغ بر 50 میلیون تومان تنقلات و جیره خشک برای زائران در مرز سیستان و بلوچستان که از مرزهای جنوب شرق و از کشورهای پاکستان، افغانستان و هندوستان برای رفتن به زیارت امام حسین(ع) و شرکت در مراسم اربعین حسینی وارد ایران می شوند به موکب امام رضا(ع) ارسال می شود که این تنقلات در قالب بسته های متفاوت و توسط خانواده معظم شهدا در اصفهان آماده و بسته بندی می‌شوند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در همین راستا نیز نخستین محموله ارسالی به موکب حضرت علی اکبر(ع) اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در مرز چزابه که شامل؛ 24 چشمه سرویس بهداشتی در قالب 4 کانکس بودند را صبح روز یکشنبه 22 مهر ماه به استان خوزستان و شهر چزابه برای استقرار در موکب حضرت علی اکبر(ع) ارسال کرد و محموله دوم نیز به زودی ارسال می‌شود.