شهردار منطقه هفت کرمانشاه وجود هرگونه قرارداد استخدامی بین این فرد و شهرداری کرمانشاه را تکذیب کرد و یادآور شد: این فرد به‌عنوان ناظر در شرکت پیمانکاری فعالیت داشته و جزو پاکبانان نبوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، به گفته شهردار منطقه هفت کرمانشاه، این جوان هنگام مراجعه به شرکت پیمانکاری هیچ مدرک تحصیلی رسمی ارائه نکرده و فقط به‌صورت شفاهی مدرک خود را کارشناسی اعلام کرده و خبری از مدرک دکترا و کارشناسی ارشد وی نبوده است.

شهردار منطقه هفت کرمانشاه به تشریح ماجرای رفتگری با مدرک دکترای عمران در شهرداری کرمانشاه که ادعای رفتگری دارد پرداخت و گفت: طی دو سالی که شهردار منطقه هفت کرمانشاه هستم این جوان را حتی یک ثانیه بالباس و جاروی فراشی در منطقه هفت کرمانشاه ندیده‌ام.

سجاد یزدانی ادامه داد: شهرداری کرمانشاه نیز مانند اکثر شهرداری‌های کشور کار تنظیف را به یک شرکت پیمانکاری بخش خصوصی سپرده و تمام‌کارها ازجمله جذب نیرو بر عهده این شرکت است.

وی بابیان اینکه شهرداری هیچ دخالتی در انتخاب نیروهای این شرکت پیمانکاری ندارد، افزود: شهرداری کار را با متراژ و قیمت مشخص در اختیار این شرکت قرار می‌دهد و در پایان فقط به نتیجه کار که نظافت شهر است، نظارت دارد.

شهردار منطقه هفت کرمانشاه بابیان اینکه این فرد طی دو سال اخیر بالباس مخصوص و لوازم فراشی در منطقه هفت دیده نشده، عنوان کرد: این فرد ادعا کرده بود که کار پاکبانی در کرمانشاه علاوه بر کار معمولی که سایر رفتگران انجام می‌دهند، به‌صورت کار بر روی ماشین رفت‌وروب هم انجام می‌شود و خود را جزو دسته‌ای جا زده بود که بر روی این ماشین‌ها کار می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های پیمانکاری هیچ ماشین رفت‌وروبی در اختیار ندارند و این ماشین‌ها فقط در اختیار خود شهرداری است، افزود: ما چنین راننده‌ای برای ماشین‌های رفت‌وروب نداریم و تمام رانندگان این ماشین‌ها از نیروهایی هستند که با خود شهرداری قرارداد دارند.

یزدانی درباره ادعاهایی که این فرد مطرح کرده که بارها به شهرداری مراجعه داشته تا امور او پیگیری شود نیز خاطرنشان کرد: این جوان را هرگز ندیده‌ام و مراجعه‌ای به شهرداری منطقه هفت نداشته است.

وی قرار دادن نام این فرد در کنار سایر پاکبانان را کم‌لطفی در حق آن‌ها دانست که باعث شده طی چند روز اخیر بسیاری از آن‌ها گلایه داشته باشند و اظهار کرد: رفتگران از اینکه از عنوان آن‌ها سوءاستفاده شده ناراحت هستند.

گفتنی است که از حدود یک هفته پیش ماجرای رفتگری که با مدرک دکترای عمران در شهرداری کرمانشاه کار می‌کند از سوی برخی رسانه‌ها مطرح شد که بازتاب زیادی داشت، تا جایی که پای این ماجرا حتی به رسانه ملی هم باز شد و از این فرد در برنامه "حالا خورشید" هم دعوت شد.