فرماندار شهرستان رشت چهره های فرهنگی و هنری شاخص استان و شهرستان را سرمایه های ارزشمند جامعه دانست و افزود: حمایت از این قشر، باید به گونه ای باشد که آنان نقش الگو دهی خود را به کفایت به انجام برساند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، میرشمس مومنی زاده، فرماندار شهرستان رشت در جلسه ای که با حضور انجمن ها و رشته های مختلف فرهنگی، هنری و رسانه ای  درمحل فرمانداری برگزار شد؛ با اشاره به پیشینه و قدمت چند هزار ساله تاریخ، تمدن، فرهنگ و هنر استان گیلان، تصریح کرد: انحطاط یا تعالی یک جامعه را باید در فرهنگ و هنر آن جستجوکنیم.

وی ادامه داد: خیلی از آسیب ها درحوزه های فردی، خانوادگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ریشه در فرهنگ جوامع دارد و بر همه ما اعم ازمردم و مسئولین به ویژه  اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه لازم است در جهت مقابله و مبارزه با این آسیب ها با ترویج، تعمیق و گسترش ارزش های فرهنگی در جامعه، تلاش نموده و این را یک رسالت و مسئولیت بزرگ برای خود تلقی کنند.

هنر مایه زیبایی، نشاط و شادابی زندگی در جامعه

وی هنر را مایه زیبایی، نشاط و شادابی زندگی در جامعه و رساترین زبان برای انتقال مفاهیم دانسته و تصریح کرد: هنرمند با زبان شعر، موسیقی، نقاشی و..، مشکلات، دغدغه ها، اعتراضات، انتقادات، احساسات وعواطف خود رابه بهترین وجه به جامعه منتقل می نماید.

چهره های فرهنگی و هنری

قدرشناسی از خدمات فعالان عرصه فرهنگ، هنرورسانه

مومنی زاده با قدرشناسی از خدمات فعالان عرصه فرهنگ، هنر و رسانه، اظهار کرد: اراده ی همه ی مسئولین، حمایت همه جانبه از جامعه ی فرهنگ، رسانه و هنر است، زیرا موفقیت در این راه، منجر به تعالی جامعه می شود که همه ی ما عضوی از آن هستیم.

چهره های فرهنگی و هنری سرمایه های ارزشمند جامعه هستند

وی، چهره های فرهنگی و هنری شاخص استان و شهرستان را سرمایه های ارزشمند جامعه دانست و افزود: حمایت از این قشر، باید به گونه ای باشد که آنان نقش الگو دهی خود را به کفایت به انجام رسانده و کودکان، نوجوانان و جوانان ما بتوانند ازاین مفاخر الگوپذیری داشته باشند. 

فرماندار شهرستان رشت ضمن تاکید برلزوم برگزاری مستمر این گونه جلسات، از تشکیل کارگروهی به مسئولیت معاون سیاسی فرمانداری و دبیری رئیس ارشاد شهرستان جهت بررسی مسایل و مشکلات جامعه فرهنگ، هنر و رسانه درشهرستان رشت خبرداد وتاکید کرد باتمام توان وظرفیت ازاین سرمایه های ارزشمند فرهنگی درجامعه حمایت خواهد شد.