فرمانده انتظامی استان از کشف 23 پرونده جرایم اقتصادی طی یک ماه گذشته در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی  گفت: 23 پرونده جرایم اقتصادی در اصفهان به ارزش 638 میلیارد ریال طی یک ماه گذشته توسط کارآگاهان پلیس آگاهی کشف گردید.

وی افزود: با دقت نظر اشرافیت بالا و تلاش شبانه روزی کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان اصفهان، طی یک ماه گذشته 23 پرونده جرایم اقتصادی کشف شد.

وی ارزش این پرونده ها را بالغ بر 638 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در همین راستا 25 مجرم اقتصادی نیز دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: جرایم مجرمان دستگیر شده بیشتر در زمینه اختلاس، زمین خواری، اخلال در نظام اقتصادی، رباخواری، تعدی نسبت به اموال دولتی، پولشویی، ارتشا و احتکار بود.

این مقام ارشد انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: در مجموع 6 ماهه نخست امسال بیش از 2 هزار و 138 میلیارد ریال جرایم اقتصادی توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان کشف شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 265 درصد رشد داشته است.

سردار معصوم بیگی همچنین از رشد 71 درصدی کشف پرونده های جرایم اقتصادی 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: این موضوع حاکی از افزایش توان، ظرفیت، تحرک و چابکی نیروها و اشرافیت اطلاعاتی و عملیاتی آنان بر تحرکات خلافکاران و مجرمان در جامعه است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان به کسانی که با سوء استفاده از شرایط اقتصادی کشور باعث برهم زدن امنیت، آرامش بازار و ایجاد اخلال در زندگی روزمره مردم می شوند هشدار داد و گفت: پلیس هرگونه فعالیت اقتصادی را هم در فضای مجازی و هم در فضای واقعی به طور ویژه مورد رصد قرار داده و قاطعانه با افراد متخلف برخورد خواهد کرد.