معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با اشاره به شاخص های سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش گفت: الویت آموزش در مدارس سما تربیت دانش آموز با اخلاق در کنار علم آموزی و رسیدن به رتبه های تک رقمی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از گیلان، محمد نیک پسند صبح امروز در جمع اولیای دانش آموزان متوسطه دوره دوم پسران سما واحد رشت، خدمتگزاری در سازمان سما را یک افتخار دانست و گفت: ما در سما به دنبال برنامه های جامع و رشد و پیشرفت بر اساس آن هستیم.

وی با اشاره به اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش افزود: اجرای این سند به دلیل ظرافتها و ویژگی های منحصر به فردی دارد  که در اجرای این سند ملزم به تربیت انسان کامل هستیم.

معاون سما واحد رشت تصریح کرد: در بسیاری از موارد به وضوح دیده شده که به دلیل بی توجهی به مقوله اخلاق در کنار تحصیل، علم و اخلاق در عصر حاضر کمی زاویه دار شده اند.

وی اولویت برنامه ها در سازمان سما را توجه به اخلاق و الگوهای ارزشی در کنار تربیت علمی فرزندان عنوان کرد و گفت: برای این منظور در مدارس سما از بهترین نیروها و معلمان استفاده شده است زیرا اگر نیروهای به ویژه مدیران موفق نباشند برنامه ها نیز بخوبی اجرا نخواهد شد.

رشت-نشست معاون سما واحد رشت با اولیای متوسطه دورم دوم پسران

گلچین بهترین نیروها در سما

نیک پسند با بیان اینکه نیروهای سما از بین بهترینهای استان گلچین شده اند افزود: معلمان سما بااخلاقند و این امر به تربیت دانش آموزان با اخلاق با رتبه های تک رقمی کمک می‌کند. وی با تاکید براینکه دانش آموزان باید اخلاق و اخلاق مداری را عینا در عمل معلمان خود مشاهده کنند، ادامه داد:این امر موجب تاثیر پذیری بیشتر در دانش آموزان میشود.

وی در خاتمه مدارس سازمان سما را نمونه واقعی از مدارس غیر انتفاعی خواند و گفت: همه درآمدهای مدرسه برای همان مدرسه و ایجاد امکانات بهتر برای دانش آموزان هزینه می شود.

این مسئول مدرسه داری را افتخار سازمان سما عنوان کرد و گفت سما همیشه مدرسه داری کرده و مدرسه داری افتخار این سازمان است.

رشت-نشست +معاون سما واحد رشت با اولیای متوسطه دورم دوم پسران

این مسئول در پایان خواستار انتقال نقطه نظرات اولیا دانش آموزان به مسئولان مدارس مربوطه برای بهبوداجرای برنامه های آموزشی شد.

حسن رجب زاده مدیر متوسطه دوره دوم نیز در این نشست گزارشی از روند آماده سازی مدرسه برای آغاز سال تحصیلی و همچنین برنامه های آتی این مجموعه آموزشی به حاضران ارائه کرد.

در پایان این جلسه اعضای انجمن اولیای متوسطه دوره دوم  پسران سما واحد رشت برای سال تحصیلی 98-97  با رای گیری انتخاب شدند.