عبدالله باکیده تهیه کننده و کارگردان پیشکسوت سینمای ایران از درگذشت مرتضی مختاری ابراز تاسف کرد.

عبدالله باکیده تهیه کننده و کارگردان پیشکسوت سینمای ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری موج، از درگذشت مرتضی مختاری «نویسنده و بازیگر سینمای ایران» ابراز تاسف کرد و گفت: آخرین دوست و همکار مرتضی بودم که در آخرین لحظات عمرش با او صحبت کردم.

تهیه کننده فیلم خاطره انگیز کانی‌مانگا، تصریح کرد: نیمه شب بود که دلم هوای مرتضی را کرد، با او تماس گرفتم، صدایش به سختی شنیده می‌شد، با او حال و احوال می‌کردم که تماس قطع شد.

باکیده افزود: چندبار با او تماس گرفتم، پاسخ نداد، برایش پیامک فرستادم، جوابی نیامد تا اینکه از روی دلواپسی تصمیم گرفتم موضوع را با ناصر غلامرضایی در میان بگذارم.

وی، ادامه داد: موضوع با غلامرضایی مطرح شد و خداحافظی کردم تا اینکه حدود 2 بامداد خبر رسید که مرتضی برای همیشه از بین ما رفته است.

کارگردان فیلم سینمایی پوتین، اظهار داشت: مرتضی برای من مثل برادر بزرگتر بود. دوستی ما به قبل از انقلاب برمی‌گشت تا اینکه در فیلم خون بس با  او خاطره‌ها ساختم.

مرتضی مختاری شناخت عمیقی از فرهنگ فولکلور لرستان داشت

وی در پاسخ به این پرسش که فقدان مرتضی مختاری چه تاثیری بر سینمای بومی ایران و خاصه لرستان خواهد گذاشت، گفت: مرتضی دانشمند بود. او شناخت عمیقی از فرهنگ فولکلور ایران به ویژه لرستان داشت؛ ادبیات را می‌شناخت، درام را می‌دانست، قصه نویسی را می‌شناخت، لذا از دنیا رفتن او ضایعه بزرگی است.

مرتضی مختاری

مختاری پس از مرگ همسرش به نوعی تنها شد

عبدالله باکیده، تصریح کرد: او روزهای آخر به نوعی تنها بود، اگرچه فرزندانش در کنار او بودند اما، فقدان همسرش تاثیر بدی بر روحیه او گذاشته بود که به عقیده من این شرایط بر تشدید وخامت حالات جسمی و روحی‌اش نیز تاثیر داشت تا اینکه ما برای همیشه او را از دست بدهیم.

این کارگردان پیشکسوت سینمای ایران، افزود: من فقدان این هنرمند گرانبها را به مردم لرستان و جامعه هنری ایران، به ویژه اهالی سینما تسلیت می‌گویم.