معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان این که ترجمه، گشایش دنیایی متفاوت برای مخاطبان است، گفت: طی شش ماهه نخست امسال ترجمه کتاب در استان نسبت به دوره مشابه افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حسین ابراهیمیان افزود: طی مدت یادشده ٣٨٢ عنوان کتاب منتشر شده که ٣٤٣ مورد از این تعداد تالیف بوده است.

رشد 26 درصدی چاپ کتاب های کودک و نوجوان در گیلان

وی اظهار داشت: همچنین، صدور مجوز چاپ کتاب های کودک و نوجوان در گیلان از سال ٩٣ تا کنون رشد ٢٦ درصدی داشته و رشد انتشار کتاب در استان طی دوره چهار ساله، به ١٠٦ درصد رسیده است.

چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان، اواخر آبان ماه

وی یادآور شد: تاریخ برگزاری چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان ، اواخر آبان ماه تعیین شده که در صورت تکمیل اعتبار ، نهایی می شود و فرصت خوبی را برای ناشران استانی فراهم می آورد.

١٤٤ناشر دارای مجوز فعالیت در گیلان هستند

سال گذشته، سیزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان در ٢٠٠ غرفه و با حضور ٤٠٠ ناشر استانی و کشوری، با ٣٠ درصد تخفیف از ١٦ تا ٢١ آذرماه به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در محل دائمی نمایشگاه های استان واقع در کیلومتر پنج جاده رشت - تهران دایر شده بود.

١٤٤ناشر دارای مجوز فعالیت در گیلان هستند که از این تعداد ١١٦ ناشر در مرکز استان و مابقی در شهرستان ها فعالیت دارند.