نماینده ولی فقیه در گیلان پیشگیری را مهم‌ترین امر در کاهش تلفات جاده‌ای عنوان کرد و گفت: ارتقای فرهنگ ترافیکی نیازمند آموزش است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با جمعی از فرماندهان و کارکنان پلیس راه گیلان با اشاره به توجه پلیس به فرهنگ‌سازی در جامعه اظهار کرد: افزایش آمار تلفات جاده‌ای دلیل ضعف پلیس نیست.

وی، پلیس در نظام جمهوری اسلامی ایران را امین، اخلاق‌محور و مردم‌دار توصیف کرد و افزود: پس از انقلاب اسلامی وضعیت پلیس نسبت به قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

کارکنان پلیس با گذشت زمان مدیرتر، مدبرتر و اخلاق‌مدارتر شدند

امام جمعه رشت با بیان اینکه کارکنان پلیس با گذشت زمان مدیرتر، مدبرتر و اخلاق‌مدارتر شدند، تصریح کرد: وجود ناظر برای همه مفید است و این امر موجب پیشرفت کار پلیس می‌شود ضمن اینکه پلیس را از پیامدهای سوء مصون نگه می‌دارد.

آیت‌الله فلاحتی به فعالیت پلیس در بیرون و درون شهرها و مواجهه با موتورسیکلت‌سواران، عابران پیاده و مناطق حادثه‌خیز اشاره کرد و گفت: پلیس با صیانت از نیروهای خود نسبت به ارائه خدمت به مردم در تلاش است.

آیت‌الله فلاحتی در دیدار با جمعی از +فرماندهان پلیس راه گیلان

وی در ادامه با اشاره به وضعیت جاده‌های مواصلاتی گیلان، تصریح کرد: ایجاد کمربندی جاده سنگر به کوچصفهان و سه‌راهی شفت از نیازهای ضروری برای کاهش بار ترافیکی برون‌شهری رشت است.

ارتقای فرهنگ ترافیکی را نیازمند آموزش است

نماینده ولی فقیه در گیلان، ارتقای فرهنگ ترافیکی را نیازمند آموزش دانست و متذکر شد: اگر به مردم فرهنگ استفاده از ابزارهای زندگی آموزش داده شود بسیار تاثیرگذار است.

آیت‌الله فلاحتی با تأکید براینکه پیشگیری مهم‌ترین امر در کاهش تلفات جاده‌ای است، خاطرنشان کرد: فرهنگ استفاده از بیمه باید به مردم آموزش داده شود.

آیت‌الله فلاحتی در دیدار با جمعی از -فرماندهان پلیس راه گیلان

وی، دقت و سرعت در رسیدگی به امور ترافیکی را مهم خواند و یادآور شد: دقت نباید فدای سرعت شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه یکی از مشکلات در شهرهای شمالی فرسودگی سریع خودروها است، اظهار کرد: نبود پارکینگ در شهرها از دیگر مشکلات در گیلان محسوب می‌شود.

آیت‌الله فلاحتی، یکی از راه‌های برون رفت از مشکلات ترافیکی به‌ویژه در شهرهای گیلان را ایجاد دوربرگردان عنوان کرد.