هوای هرمزگان از عصر امروز یکشنبه تا پایان هفته بارانی است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: به علت وجود امواج تراز میانی از ساعات بعداظهر امروز یکشنبه ۲۲ مهرماه تا چهارشنبه در مناطق مرکزی بندرعباس، شرقی و شمال استان پدیده بارش همراه با رگبار و رعد و برق پراکنده حاکم است.

مرضیه سی سی پور افزود: بارندگی‌ها از عصر امروز در ارتفاعات شمالی و مرکزی استان آغاز می‌شود و فردا دوشنبه با بارندگی در مناطق مرکزی بندرعباس و شمال و در برخی ارتفاعات استان ادامه می‌یابد.

وی گفت: بارش‌ها در روز سه شنبه همراه با رگبار و رعد و برق در بندرعباس ادامه دارد و در روز چهارشنبه با رگبار‌های پاییزی در مناطق شمالی استان در شهرستان حاجی آباد پایان می‌یابد.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان افزود: با توجه به تقویت سامانه بارشی در استان‌های همجوار کرمان و فارس احتمال سیلاب شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی در مناطق شمالی استان وجود دارد.

سی سی پور گفت:در جزایر هرمزگان نیز از روز پنج شنبه با توجه به تاثیر موج جنوبی شاهد بارش‌های پاییزه همراه با رگبار، رعد و برق و افزایش باد هستیم.

وی افزود: در محدوده دریایی تنگه هرمز نیز در روز‌های دوشنبه و سه شنبه در ساعات بعداظهر افزایش باد جنوب غربی تا حداکثر سرعت ۳۸ کیلومتر بر ساعت پیش بینی می‌شود که این روند خللی در تردد‌های دریایی در قشم و بندرعباس ندارد.

اکنون دمای فعلی بندرعباس ۳۳ درجه است که از فردا با کاهش سه درجه‌ای خنک‌تر می‌شود.