استاندار در بازدید از کلانتری 14 شهر اصفهان با بیان اینکه مامور کلانتری فقط ضابط قانون نیست هنر بزرگ کلانتری ها را ایجاد صلح و سازش دربین مردم عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محسن مهرعلیزاده در بازدید سرزده از کلانتری 14 شهر اصفهان با اهدای شاخه های گل به ماموران این کلانتری از زحمات آنان در برقراری امنیت و آرامش مردم تقدیر کرد.

وی در ادامه در دیدار با جانشین فرمانده انتظامی استان، فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان و رئیس کلانتری 14 گفت: نیروی انتظامی مسئول ایجاد نظم و قانون در جامعه است و اجازه نمی دهد به کسی ظلم و تعدی شود.

رئیس شورای تامین استان اصفهان لباس پلیس را بازدارنده از وقوع جرم دانست و گفت: امروز اگر کسی حتی در فکر خود نیت تجاوز به حقوق مردم را داشته باشد به محض اینکه لباس سبز نیروی انتظامی را ببیند از کارش منصرف می شود.

مهرعلیزاده، اختصاص هفته ای به نام نیروی انتظامی را بسیار بجا و مناسب عنوان و اظهار کرد: این هفته فرصتی خوبی بود تا مردم و دستگاه ها بیشتر به جایگاه، قدر و منزلت پلیس در جامعه پی ببرند و از زحمات این عزیزان تشکر کنند.

این مقام مسئول در ادامه با مهم عنوان کردن موقعیت کلانتری در جامعه بیان کرد: کلانتری از طرفی نقطه اتصال بدنه جامعه با مسائل امنیتی و انتظامی است و از طریق دیگر مردم را به سیستم قضائی متصل می کند.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه پلیس باید یک روانشناس دقیق و مسلط به مسائل اجتماعی باشد، گفت: اعتقاد دارم که مامور کلانتری فقط ضابط قانون نیست بلکه بایستی بین دونفر که با هم اختلاف دارند با یک روانشناسی دقیق، زبان گویا و تسلط کامل بر مسایل اجتماعی بین آنها صلح و سازش ایجاد کند.

وی کلانتری ها را مامن و پناهگاه مردم عنوان و تصریح کرد: قطعاً هرکسی که به این مکان می آید قصد ندارد کارش به دادگاه و زندان کشیده شود و هنر ماموران کلانتری این است که با یک کار علمی بتواند مسایل آنان را حل و فصل کند و نقش خود را به خوبی ایفا کند.

اصفهان- استاندار

مهرعلیزاده خاطر نشان کرد: در یک سالی در این استان بودم، به حمد الله این روحیه را در مجموعه پلیس اصفهان دیدم که علی رغم سختی ها و مشکلات با صبر و متانت با مردم برخورد می کردند و امروز اصفهان هم از نظر امنیت در شهر ها، روستاها و دیگر مناطق و هم از نظر رفتار ماموران پلیس با مردم از شرایط خوبی برخودار است.

وی افزود: قطعاً ادامه این رویه باعث می شود پلیس همچنان به عنوان نیرویی مقتدر و امین هم در مقابل زورگویی ها و در برابر افرادی که نمی خواهند نظم و قانون را بپذیرند بایستد و هم برای احقاق حق از کسانی که درحق آنان ظلم شده نقش خود را ایفا کند.

نزدیک شدن کلانتری های اصفهان به استاندارد بین المللی

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان در این دیدار با بیان اینکه در شهر اصفهان ۲۲ کلانتری فعالیت می کنند؛ افزود: بسیاری از کلانتری های استان ظرف یک دهه گذشته با اجرای طرحی تحت عنوان "مکنا" مورد بازسازی قرار گرفتند و ترکیبی که به استانداردهای بین المللی خیلی نزدیک است برای آنها فراهم شده است.

سرهنگ حسین حسین زاده بیان کرد: با تدبیر هوشمندانه فرمانده انتظامی استان شکل ظاهری کلانتری ها هم در این طرح متحول شد چرا که معتقد هستیم نوع و طراحی ساختمان هم در روحیه ماموران کلانتری و هم کسانی که به این مکان مراجعه می کنند تاثیرگذار است و درصددیم که این روند را در دیگر مراکز انتظامی نیز دنبال کنیم.