سرهنگ پاسدار سعید کوشکی معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس گفت: هر کاری در این عالم با سختی و هزینه همراه است، نه جریان حزب الله و نه جریان کفر بدون هزینه دادن به نتیجه نمی رسند.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، سرهنگ پاسدار سعید کوشکی معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس، در جمع همسران پاسدار و خانواده های شهدا و همچنین همسران شهدای مدافع حرم شهید محمد بلباسی و شهید حمید سیاهکالی مرادی، ضمن تجلیل از مقام همسران شهدا گفت: هر کاری در این عالم با سختی و هزینه همراه است، نه جریان حزب الله و نه جریان کفر بدون هزینه دادن به نتیجه نمی رسند.

وی تصریح کرد: اگر امروز بر روی جمهوری اسلامی که قبله گاه حزب الله در عالم است این همه فشار و سختی مشاهده می کنید، دلیلش همین است که در این راه باید هزینه کنیم چراکه نظام کفر هم برای رسیدن به اهداف باطلش هزینه های سنگین مادی و انسانی پرداخت می کند.

کوشکی اظهار داشت: همسران شهدای مدافع حرم برای سایر جهانیان مایه عبرت هستند، زیرا در سخت ترین شرایطی که مردم ایران و منطقه با آن مواجه شدند، ایثار و از خودگذشتگی کردند.

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس انسان ها را در جامعه طبق آیات قرآن به دو دسته رستگاران و زیان کاران توصیف کرد و افزود: عده ای بخاطر غفلت از خدا حتی از حیوانات نیز بدتر می شوند، کسانی که تحث تأثیر فضای مجازی، ماهواره و مانند اینها سقوطشان به سمت تباهی سرعت گرفته است.

وی تصریح کرد: هر کاری در این عالم با سختی و هزینه همراه است، نه جریان حزب الله و نه جریان کفر بدون هزینه دادن به نتیجه نمی رسند. اگر امروز بر روی جمهوری اسلامی که قبله گاه حزب الله در عالم است این همه فشار و سختی مشاهده می کنید، دلیلش همین است که در این راه باید هزینه کنیم چراکه نظام کفر هم برای رسیدن به اهداف باطلش هزینه های سنگین مادی و انسانی پرداخت می کند.

کوشکی خاطرنشان کرد: تفاوت جبهه ایمان و جبهه کفر اینست که « وَمَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا » یعنی شما اگر برای رضای خدا این سختی ها را تحمل می کنید، بدانید که پشتیبانی مستمر الهی را به همراه خود خواهید داشت.

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس ادامه داد: ما به این دنیا پا گذاشته ایم تا یاور دین خدا باشیم و در این راه باید سختی بکشیم و هزینه کنیم، اما عده ای بخاطر غفلت در زمره زیان کاران قرار می گیرند و این توفیق را از خودشان سلب می کنند.

وی اضافه کرد: رستگاران نه تنها اهل عمل صالح هستند، بلکه برای انجام آن برای خدا شرط نمی گذارند و هرکجا عمل صالحی باشد اینها پیش قدم هستند.

کوشکی تزکیه، انفاق مال و انفاق جان را از دیگر ویژگی های رستگاران دانست و گفت: اینکه یک رزمنده جوان حاضر می شود در این شرایط از زندگی، لذتها و زرق و برق های دنیوی بگذرد و جانش را در راه یاری دین خدا انفاق کند، یعنی در مسیر رستگاران قرار داشته است.

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس افزود: البته رستگاری تنها به این نیست که انسان شهید بشود، بلکه اگر شما همسر یا فرزند خود را در راه خدا همراهی و تربیت کنید یعنی در راه یاری دین خدا قرار گرفته اید و جزء رستگاران هستید.

سرهنگ پاسدار سعید کوشکی معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس

وی با اشاره به اهمیت همراهی خانواده رزمندگان و پاسداران در شرایط سخت، تصریح کرد: امروز پاسدارانی توفیق یاری دین خدا را دارند که همسرانشان اهل استقامت باشند و اهل مقایسه های مادی و دنیوی نباشند.

کوشکی در پایان خاطرنشان کرد: در خانه ها باید با سه عنصر نماز، قرآن و اهل بیت (ع) مأنوس باشیم تا بتوانیم از سختی ها و مشکلات عبور کنیم، اگر با این سه عنصر مأنوس شدید در شرایط سخت نیز می توانید همسرانتان را در راه یاری دین خدا کمک کنید تا بین راه خسته نشوند.