نماینده ولی فقیه در گیلان به کاهش هزینه های مردم در استفاده از دولت الکترونیکی اشاره کرد و گفت: فراگیر شدن دولت الکترونیکی نیازمند فرهنگ سازی است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با جمعی از مدیران اداره کل پست استان با تبریک هفته پست اظهار کرد: دولت الکترونیکی در کاهش رفت و آمد مردم به اداره ها تاثیرگذار است و موجب کاهش هزینه ها می شود.

وی، فراگیر شدن استفاده از دولت الکترونیکی را نیازمند فرهنگ سازی عنوان کرد و افزود: مردم گیلان فهیم هستند و فرهنگ سازندگی را می پذیرند.

راه اندازی دفاتر پستی در بسیاری از دهستان ها و روستاهای گیلان

امام جمعه رشت با اشاره به راه اندازی دفاتر پستی در بسیاری از دهستان ها و روستاهای گیلان، بیان کرد: پست امین مردم است و دقت در کارها و سرعت در رساندن مرسوله های پستی را باید سرلوحه فعالیت های خود قرار دهد.

آیت الله فلاحتی امانت داری را از موضوع های مهم در رساندن مرسوله دانست و تصریح کرد: کوچک ترین موضوع در نرسیدن مرسوله ها باید توسط کارکنان پست رسیدگی شده و پیگیری شود ضمن اینکه دقت در امور نباید فدای سرعت شود.

ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دستگاه ها و سازمان های مختلف حایز اهمیت است، خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از مقتضیات نظام مدیریتی محسوب می شود ضمن اینکه کارآفرینی باید مد نظر مسوولان باشد.

وی بر نظارت دقیق بر فعالیت نیروهای زیر مجموعه تاکید کرد و متذکر شد: اگر کارکنان بدانند بر فعالیت آنها نظارت می شود دقیق تر کار می کنند.

آیت الله فلاحتی در دیدار +با مدیران پست گیلان

اشتغال زایی ۱۸۰ نفر در پروژه سیماک گیلان

جانشین مدیرکل پست گیلان نیز در دیدار مذکور گفت: امروزه پست به عنوان شبکه عظیم ارتباطی در جهان مطرح است.

جلال اسماعیل نیا، پست ایران را پیشخوان خدمات الکترونیکی در کشور عنوان کرد و افزود: ارسال تعداد مرسوله ها از شاخص های توسعه یافتگی در جهان محسوب می شود و شاخص کشورهای اروپایی بیش از یک هزار مرسوله است.

وی با اشاره به اینکه شاخص مرسوله های پستی در خاورمیانه ۱۷ است، بیان کرد: شاخص مرسوله های پستی در ایران ۱۲ است و رواج خودپستچی گری توسط اداره و سازمان ها دلیل این امر محسوب می شود.

جانشین مدیرکل پست گیلان در ادامه به اجرای پروژه سیماک در راستای اقتصاد مقاومتی در استان اشاره کرد و یادآور شد: آموزش دهیاران در گیلان انجام شده ضمن اینکه آموزش زیرپروژه۴ در شرق گیلان را آغاز کردیم.

اسماعیل نیا از اشتغال زایی ۱۸۰ نفر در اجرای پروژه سیماک در گیلان خبر داد و بیان کرد: در سال های گذشته پاسخ استعلام از اداره ها یک سال طول می کشید اما با اجرای پروژه سیماک زمان پاسخ استعلام ها به ۱۵ روز کاهش پیدا کرده است.

در دیدار جمعی از مدیران اداره کل پست گیلان با آیت الله فلاحتی، از محمدرضا طلوعی به عنوان کارمند نمونه با لوح سپاس تقدیر شد.