با حضور معاون امور اجتماعی بهزیستی هرمزگان و هم‌زمان با گرامیداشت هفته ملی کودک طرح ارائه یک وعده‌غذای گرم در مهدکودک بهارک افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «حمید سلیمانی» با تبریک گرامیداشت هفته ملی کودک گفت: تغذیه صحیح و سالم یکی از شاخص‌های  مهم و اساسی جهت ارتقای سلامت افراد خانواده و جامعه است و در این میان تغذیه کودکان در سنین پائین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی هدف از اجرای طرح ارائه یک وعده‌غذای گرم را بهبود وضع تغذیه کودکان 3 تا 6 سال در مناطق محروم روستایی و حاشیه شهر عنوان کرد و افزود: زمان اجرای طرح همه‌ساله از مهرماه تا پایان اسفند به مدت تقریبی 120 روز است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی هرمزگان بابیان اینکه در سال گذشته 309 مهدکودک با جمعیت 12 هزار و 34 کودک در مناطق روستایی و حاشیه‌نشین شهرها  تحت پوشش این طرح قرار گرفتند، گفت: در سال جاری نیز در مناطق مذکور 100 درصد کودکان 3 تا 6 سال از خدمات این طرح بهرمند خواهند شد.

سلیمانی اظهار داشت: استان هرمزگان جزء 7 استانی است که تمامی کودکان مهدهای کودک مناطق محروم روستایی و حاشیه شهر را تحت پوشش این طرح قرار خواهد داد.

این مقام مسئول افزود: بر اساس برنامه‌ای که به تصویب رسیده است در سال جاری کلیه مهدهای کودک در روستاها و حاشیه شهر از یک وعده‌غذای گرم بهرمند می‌شوند.

وی بابیان اینکه تهیه و توزیع غذای گرم با همکاری و نظارت مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس انجام می‌شود، گفت: امیدواریم و انشالله به مرحله‌ای برسیم که مشکل سو تغذیه برای دانش آموزان و کودکان در شهرستان وجود نداشته باشد.