معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان ار افتتاح نخستین کارخانه تولید موتورهای برقی در اصفهان خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، علیرضا صلواتی گفت: خط مونتاژ نخستین و بزرگترین کارخانه موتور برقی در روزهای آینده با حضور مدیران ملی و استانی در شهرضا افتتاح می‌شود.

وی افزود: خط تولید کارخانه کویرموتور با توجه به درخواست بازار، ظرفیت تولید 130 هزار دستگاه در سال را دارد.

صلواتی بیان داشت: این موتورها دارای گواهینامه استاندارد ملی و مهمتر از آن با پلاک ملی به شهروندان ارائه خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: از نقاط مثبت این محصولات پاکرو می‌توان به شارژ شدن آن با استفاده از برق شهری اشاره کرد که به ازای 8 ساعت شارژ مسافتی نزدیک به 50 کیلومتر را طی می‌کند.

موتور برقی

وی ادامه داد: باتوجه به آلودگی موتورهای بنزینی که تقریباً معادل 6 خودرو سواری است با جایگزینی هر موتور برقی در واقع می‌توان به میزان قابل توجهی از آلودگی هوا و صوت شهر را کاهش داد.

صلواتی خاطرنشان کرد: معاونت حمل و نقل و ترافیک با همکاری این تولید کننده درحال رایزنی با بانک‌های عامل جهت فروش اقساطی این محصولات به شهروندان می‌باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: از دیگر اقدامات معاونت حمل و نقل و ترافیک ایجاد زیرساخت‌ها و انجام طراحی و ساخت ایستگاه‌های شارژ جهت نصب در مناطق مرکزی شهر جهت تسهیل در استفاده شهروندان از این وسایل پاکرو است، همچنین در برنامه‌های بلندمدت مدیریت شهری، ایجاد طرح ممنوعیت تردد موتورهای بنزینی در منطقه مرکزی و تاریخی شهر است.