نخستین رقابت بهترین سخنگوی زبان انگلیسی اصفهان 2018 برگزار خواهد شد، هدف اصلی برگزاری این رقابت توسعه و نشر فرهنگ ایرانی اسلامی و بومی و محلی اصفهان در ابعاد جهانی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، محسن ملاحسینی در نشست خبری نخستین رقابت بهترین سخنگوی زبان انگلیسی اصفهان 2018 اظهار داشت: فرهنگ و هنر ایرانی از جایگاه جهانی برخوردار بوده اما در گذر زمان از توجه به آن کاسته شده و نگاه مردم دنیا به سمت فرهنگ غربی و اروپایی رفته است، به همین دلیل زبان و ادبیات آنان نیز فراگیر شده و انگلیسی به عنوان یک زبان بین‌المللی و رسمی شناخته شده است. ‌

مدیر دبیرخانه مرکزی نخستین رقابت بهترین سخنگوی زبان انگلیسی اصفهان 2018 با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 2 میلیارد نفر از جمعیت جهان از زبان انگلیسی استفاده می‌کنند، افزود: اما این موضوع سبب نشد که سایر مردم جهان فرهنگ خودشان را فراموش کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به گسترش علوم و تکنولوژی که همه به زبان انگلیسی است این امر بهترین موقعیت گسترش فرهنگ غنی ایرانی است، متاسفانه در کشورمان نگاه اشتباهی به زبان انگلیسی وجود دارد و با توجه به کاربردهای فراوان این زبان اکثر افراد برای سفر و مهاجرت از آن استفاده می‌کنند.

ملاحسینی با اشاره به اهداف برگزاری این رقابت خاطرنشان کرد: گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی و بومی و محلی، ایجاد حس هویت و توانایی سرشار جوانان کشور، ایجاد انگیزه و تغییر نگرش به این زبان و تقویت و توسعه برند شخصی از جمله این اهداف می‌باشد.

وی با بیان اینکه برای شناسایی نقاط ضعف و قوت، 5 نوبت این رقابت از سال 2011 تا 2016 به صورت بومی محلی برگزار کرده‌ایم، بیان کرد: اکنون و با توجه به رفع ایرادات مقرر شد که این رقابت را به عنوان یک ظرفیت بزرگتر در قالب نخستین رقابت بهترین سخنگوی زبان انگلیسی اصفهان 2018 برگزار کنیم.

مدیر دبیرخانه مرکزی نخستین رقابت بهترین سخنگوی زبان انگلیسی اصفهان 2018 با اشاره به اینکه این رقابت دارای یک ظرفیت منحصر به فردی است که می‌توان در آینده در سایر استان‌ها با محوریت دبیرخانه مرکزی اجرا شود، گفت: برگزاری رقابت بهترین سخنگوی انگلیسی زبان کشور را به عنوان چشم انداز آینده در نظر داریم.

توسعه و نشر فرهنگ ایرانی اسلامی و بومی و محلی اصفهان در ابعاد جهانی

دبیر اجرایی نخستین رقابت بهترین سخنگوی زبان انگلیسی اصفهان 2018 در این نشست با بیان اینکه هدف اصلی برگزاری این رقابت توسعه و نشر فرهنگ ایرانی اسلامی و بومی و محلی اصفهان در ابعاد جهانی است، اظهار داشت: این رقابت در دو مرحله نیمه نهایی و نهایی برگزار خواهد شد که مرحله نیمه نهایی آن در تاریخ 24/8/97 در دانشگاه شهید اشرفی و مرحله نهایی در تاریخ 19/9/97 در دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد، پایان مهلت ثبت نام یک هفته قبل از برگزاری مرحله نیمه نهایی است، هزینه ثبت نام 200 هزار تومان می‌باشد ولی هزینه ثبت نام افرادی که تا قبل از تاریخ 23/7/97 ثبت نام کنند 160 هزار تومان است.

زبان انگلیسی اصفهان 2018

احمد عزیزخانی با بیان اینکه شرکت کنندگان می‌توانند برای ثبت نام به سایت www.bestspeaker.ir مراجعه کنند، افزود: پس از ثبت نام یک فایل صوتی 5 دقیقه‌ای با موضوع دلخواه خودشان را بارگذاری کنند یا به صورت حضوری به دبیرخانه رقابت به نشانی خیابان چهارباغ بالا کوچه 33 (شهید شریفات) پلاک 77 با شماره تلفن 5-36638994-031 مراجعه کنند و تاییده برای حضور در این رقابت‌ها را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: تلاش شده که محدودیت‌ها برای ثبت نام را کاهش دهیم ولی افراد شرکت کننده باید سن بین 16 تا 30 سال داشته باشند و متولد کشورهای انگلیسی زبان هم نباشند، بنابراین علاقه‌مندان می‌توانند از سراسر کشور در این رقابت‌ها شرکت کنند.

دبیر اجرایی نخستین رقابت بهترین سخنگوی زبان انگلیسی اصفهان 2018 با اشاره به اینکه به افراد شرکت کننده گواهی حضور در این رقابت اعطا خواهد شد، خاطرنشان کرد: به نفرات اول تا سوم نیز علاوه بر اعطای گواهینامه برتر جوایز نقدی به ترتیب یک میلیون، 750 هزار و 500 هزار تومان اهدا خواهد شد.

موضوع رقابت با اولویت فرهنگ و هنر و صنایع دستی اصفهان است

دبیر علمی نخستین رقابت بهترین سخنگوی زبان انگلیسی اصفهان 2018 در این نشست با بیان اینکه این رقابت برای نخستین بار در کشور برگزار می‌شود، اظهار داشت: داوطلبان شرکت کننده باید بالاتر از سطح متوسط باشند و حضور افراد با سطوح پایین‌تر با تاییده دبیرخانه بلا مانع است.

محمد سلیمانی با اشاره به اینکه حداقل سن برای شرکت در این رقابت 16 سال و حداکثر 30 سال می‌باشد، افزود: شرکت‌کنندگان می‌توانند موضوع رقابت را با اولویت فرهنگ و هنر و صنایع دستی اصفهان، میراث و هنر اقوام ایرانی و موضوع آزاد انتخاب کنند.

وی تصریح کرد: شرکت کنندگان در مرحله نیمه نهایی راجع به موضوعات انتخاب و تایید شده سخنرانی می‌کنند و بعد از ارزیابی 10 نفر به عنوان نفرات برتر به مرحله نهایی راه پیدا خواهند کرد، در محله نهایی شرکت کنندگان در 3 بخش، ارائه یک سخنرانی آماده شده در زمان 5 دقیقه، پاسخگویی به سوالات هیئت داوران در متن ارائه شده و ارائه یک سخنرانی که به صورت تصادفی انتخاب خواهد شد به رقابت خواهند پرداخت.

دبیر علمی نخستین رقابت بهترین سخنگوی زبان انگلیسی اصفهان 2018 خاطرنشان کرد: معیارهای ارزیابی این رقابت ساختار سخنرانی، شیوه ارائه سخنرانی، محتوای سخنرانی و مدیریت زمان است.