همزمان با آیین افتتاحیه هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان از سال ها تلاش هفت نفر از نویسندگان و فعالان حوزه کتاب استان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ همزمان با آیین افتتاحیه هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان از فعالان حوزه کتاب درکردستان تجلیل شد.

بر اساس این گزارش ،افتتاحیه این نمایشگاه باحضور  آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان، مشاور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی ایران، استاندارکردستان، معاون اموراقتصادی استاندار، رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان، معاون وزیر فرهنگ وجوانان اقلیم کردستان عراق و جمع زیادی از علاقمندان به کتاب در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی سنندج آغاز شد.

از جمله برنامه های این مراسم تجلیل از هفت نفر از فعالان حوزه کتاب کردستان بود که اسماعیل شمس یکی از تجلیل شوندگان هدیه خود را به دنیا ویسی دانش آموز سنندجی که به دلیل تخریب دیوار حیاط مدرسه در چند روز اخیر جان خود را ازدست داد تقدیم کردوگفت: این هدیه متعلق به تمام کودکانی است که در آینده کتاب ما را می خوانند.

ملاحیدر مصطفوی، سراج الدین بناگر، کامبیز کریمی، جمال محمدی، فردین صادیق ایوبی و علی کلوندی از دیگر فعالان و برجسته گان حوزه کتاب استان بودندکه دراین مراسم از آنها با اهدای لوح سپاس وهدایایی تجلیل به عمل آمد.

636 ناشر برای شرکت در این دوره از نمایشگاه کتاب در کردستان ثبت نام کردند که کتاب های خود را در 230 غرفه به نمایش می گذارند که غرفه ها شامل 205 مورد ویژه ناشران خارج از استان و25 غرفه برای ناشران استان است.

412 ناشر داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور دارند و این دوره از نمایشگاه کتاب استانی با شرکت 362ناشر و نمایندگی داخلی شامل 195 ناشر مستقل، 157ناشر نمایندگی، 10ناشر استانی و 52ناشر لاتین برپا می شود.

کتاب های این نمایشگاه با حداقل 30درصد تخفیف شامل 20درصد از طریق بن های خرید کتاب و تخفیف 10 درصدی ناشران عرضه می شود.