هنرمند و نقاش گیلانی در گفت و گو با خبرگزاری موج گفت: شاید سهم کوچک من از به تصویر کشیدن طبعیت یادآوری این واقعیت و تلنگری برای به داد ویرانی و خاموشی رسیدن آن باشد.

زهرا(آرزو) صیاد نقره تاب در حاشیه برگزاری نمایشگاه نقاشی «قاب های مه گرفته شهرم» در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری موج گیلان بااشاره به نمایش۱۶ اثر از نقاشی های رنگ روغن خود در نمایشگاه مذکور در رشت اظهار کرد: این آثار به سبک رئال امپرسیون کارشده اند.

وی با بیان اینکه آثار از روی عکس های زیادی که توسط خودش گرفته شده، کشیده شده است افزود: اما گاهی با تلفیق چندعکس و تغییراتی در زاویه دید و حاکم‌کردن حال و هوای رنگی که مدنظرم بود خلق شدند.

این هنرمند گیلانی اهل انزلی ادامه داد: برای من عکس ها همیشه دل مشغولی بوده و وسیله ای برای تمرکز و خلوت با طبیعت و مراقبه و مکاشفه ی درونی با هرآنچه که از خدای خود در درون دارم، هستند.

نمایشگاه نقاشی هنرمند گیلانی

وی با بیان اینکه نمایش نقاشی هایی که فارغ از واقعیت صرف و برگرفته از حقیقت و در تلفیق با احساسات درونیست برای من ارجع و قابل اهمیت تر بوده است، خاطر نشان کرد: گاهی اضافه کردن جزئی از طبیعت مثل درخت یا پرنده که نیاز ترکیب بندی و فضای کارم بود و گاهی تلفیق چند عکس مختلف در موقعیت های متفاوت برای رسیدن به حس درونیم نیز بکار رفته است.

تماشای اثاری از طبیعت گاهی یک تلنگر کافیست

صیاد نقره تاب با بیان اینکه با تماشای اثاری از طبیعت گاهی یک تلنگر کافیست و گاهی حتی ضربه ای سهمگین تا تکانمان بدهد جایی و زمانی که باید را بیشتر دریابیم افزود: حقیقتا چیز زیاد خوشایندی در بطن و واقعیت جغرافیایی تصاویر نقاشی هایم باقی نمانده است و شاید به یادمان بیاورد تمام‌ آنچه را که ریشه و اصالت و خاک و آبمان بوده و طبیعتی که تمامش قرار بود مایه آرامشان باشد و نقطه ی اتصالمان به خدای عشق و شاید سهم کوچک من یادآوری این واقعیت باشد و تلنگری برای به داد این ویرانی و خاموشی طبیعت رسیدن.

به گزارش موج، آثار نقاشی زهرا صیاد نقره تاب از 13 تا 19 مهر در نگارخانه الهی واقع در خیابات تختی رشت به نمایش گذاشته شد.