استاندار کرمانشاه گفت: در دوران دفاع مقدس فرهنگ ایثار، شهادت و گذشت به‌خوبی در میان مردم مشاهده می‌شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه شورای راهبردی نقش دولت در دفاع مقدس اظهار داشت: تاریخ دفاع مقدس دارای اهمیت بسیاری است که سالیان سال می‌توان از این فرهنگ غنی برای پیشبرد امور استفاده کرد.

وی بابیان اینکه اسناد محرمانه هشت سال جنگ تحمیلی در کرمانشاه منتشر خواهد شد، خاطرنشان ساخت: بر اساس مصوبه هیئت‌وزیران نقش دولت در دفاع مقدس ثبت و مستند خواهد شد و بخشی از این مستندسازی توسط وزارتخانه‌ها انجام خواهد شد.

مقام عالی استان ادامه داد: در هفت استان درگیر جنگ نیز شورایی تشکیل‌شده است که به جمع‌آوری این اسناد می‌پردازند و هم‌اکنون این شورا در کرمانشاه شکل‌گرفته و 80 هزار سند در کرمانشاه در رابطه با دفاع مقدس جمع‌آوری‌شده است.

بازوند تصریح کرد: این اسناد شامل اسناد محرمانه نیز می‌شوند و این اسناد گنجینه‌ای ارزشمند هستند که انتشار آن‌ها برای مردم تازگی خواهد داشت.

استاندار کرمانشاه گفت: در دوران دفاع مقدس فرهنگ ایثار، شهادت و گذشت به‌خوبی در میان مردم مشاهده می‌شد.

وی بیان داشت: استان کرمانشاه با توجه به شرایطی که دارد می‌تواند در انتقال دستاوردهای دفاع مقدس به نسل آینده مفید باشد.

بازوند بابیان اینکه دولت در دوران دفاع مقدس اقدام‌های مثبتی انجام داده است که جمع‌آوری و مستندسازی خواهند شد، گفت: استان کرمانشاه در هشت دفاع مقدس مستقیم درگیر جنگ با رژیم عراق بود و در این راستا بیش از 9 هزار و 800 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد.