مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: 683 کودک کار در این استان شناسایی شد که باید اقدامات مناسب برای این قشر آسیب پذیر صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل بهزیستی لرستان در نشست با اصحاب رسانه استان، گفت: 683 کودک کار در لرستان شناسایی شده که نیازمند اقدامات تامینی لازم هستند.

فاطمه زهرا توکلی که به مناسبت روز جهانی سالمند و روز جهانی کودک سخن می‌گفت، افزود: سال گذشته 600 کودک کار در لرستان شناسایی شد که این تعداد در سال جاری با افزایش روبرو بوده است.

سال گذشته 2 میلیارد ریال مهرانه به کودکان کار لرستان پرداخت شد

توکلی، تصریح کرد: سال گذشته مبلغی معادل 2میلیارد ریال تحت عنوان مهرانه بلاعوض به کودکان کار لرستان پرداخت شد تا بتوانند به تحصیل ادامه دهند که در همین رابطه، 50نفر از والدین این کودکان نیز در کلاس‌های آموزشی شرکت کردند.

1800 کودک لرستانی در مهدهای تحت پوشش بهزیستی مشغول تحصیل هستند

مدیرکل بهزیستی لرستان، ادامه داد: 186هزار و نهصد و ده نفر جمعیت زیر هفت سال در لرستان زندگی می‌کنند که از این تعداد، هزار و 800 کودک در مهدهای تحت پوشش بهزیستی در حال تحصیل هستند.

توکلی افزود: چشم انداز مناسب سازی معابر تا سال 1400 توسط بهزیستی تهیه شده و به دلیل اینکه مناسب سازی دغدغه اصلی سازمان است بسیاری از فعالیت‌های این حوزه در حال انجام می باشد.

112 کودک بی‌سرپرست در لرستان وجود دارد

وی با بیان اینکه 112 کودک بی‌سرپرست در استان وجود دارد ادامه داد: 541 کودک در شیرخوارگاه لرستان به خانواده‌ها سپرده شد.

توکلی، اضافه کرد: اکنون با پدیده سالمند در استان موجه هستیم که 155هزار سالمند در لرستان شناسایی شده و بروجرد، ازنا و الیگودرز به عنوان شهرستان‌های دوستدار سالمند معرفی شده‌اند.

بیش از 32 هزار نفر از بهزیستی لرستان مستمری دریافت می‌کنند

وی، تصریح کرد: در خرداد ماه سال جاری تعداد 15هزار و 801 نفر از بهزیستی استان لرستان مستمری دریافت می کردند که در شهریور ماه این تعداد به 28 هزار و 323 نفر رسید. این در حالی است که در پایان مهر ماه امسال 32 هزار و 805 نفر مستمری دریافت می‌کنند.

بیش از 6 هزار نابینا تحت پوشش بهزیستی لرستان هستند

مدیرکل بهزیستی لرستان، گفت: تعداد 6 هزار و 685 نابینا تحت حمایت بهزیستی لرستان هستند که این امر باعث شده تا بهزیستی به یکی از بزرگترین سازمان‌های حمایتی اقشار آسیب پذیر جامعه تبدیل شود.

گفتنی است صبح امروز، مدیرکل بهزیستی لرستان در نشست خبری با اصحاب رسانه حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد.