حشمت الله فلاحت پیشه در سفر به خرم‌آباد، گفت: عده‌ای حادثه تروریستی اهواز را به یک موضوع قومیتی تبدیل می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در اتاق بازرگانی لرستان، گفت: عده‌ای خواسته یا ناخواسته، حادثه تروریستی اهواز را به یک موضوع قومیتی تبدیل می‌کنند.

حشمت الله فلاحت پیشه در سفر به خرم‌آباد، در خصوص اظهار نظر امام جمعه موقت اهواز مبنی بر لرستانی بودن سرکرده تیم حادثه تروریستی این شهر، تصریح کرد: این حادثه ریشه خارجی داشت و اظهارات اینچنین، درست و کارشناسی نیست.

وی، اظهار داشت: تعداد زیادی از شهدای حادثه تروریستی اهواز لُر بودند و اقوام مختلف ایران از فارس و عرب تا ترک و لر از این واقعه تاسف بار را محکوم کردند، لذا لازم است تا مسوولین از اظهارنظرات اینچنینی خودداری کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی، تاکید کرد: قومیتی کردن این اتفاق به نوعی حرکت ناآگاهانه در مسیر دشمن است، لذا انتظار ما این است که مقامات از بیان چنین نظرات تفرقه‌آمیزی پرهیز کنند.

فلاحت پیشه، گفت: تمام عوامل حادثه تروریستی اهواز دستگیر شده‌اند و در بازجویی‌های صورت گرفته، به عمل ضدانسانی خود اعتراف کرده‌اند، علی ایحال بنده به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عرض می‌کنم که آن حادثه تلخ، ریشه خارجی داشت.

گفتنی است صبح امروز، حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، به منظور شرکت در نشست مشترک با فعالان اقتصادی و اجتماعی لرستان وارد خرم‌آباد شد.