رئیس پلیس راه استان اصفهان از کاهش 50 درصدی تصادفات فوتی در جاده های روستایی اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ حسین پور قیصری گفت: 50 درصد در تعداد تصادفات و 50 درصد در تعداد تلفات ناشی از حوادث رانندگی در جاده های روستایی استان طی 6 ماهه نخست امسال کاهش داشته ایم.

وی افزود: روش ها و اقدامات زیادی در رابطه با کاهش تصادفات انجام شد که از آن جمله می توان به تصویب قانون افزایش جرایم رانندگی توسط مجلس شورای اسلامی، اجرای طرح همیاران پلیس، پلیس یاران جوان و فرهنگ یاران ترافیک اشاره کرد.

رئیس پلیس راه فرماندهی استان تصریح کرد: اما یک حلقه مفقوده داشتیم و آن هم در راه های روستایی بود که پلیس کمتر می توانست در این راه ها حضور پیدا کند چرا که ترافیک روستاها به دلیل نوع وسیله نقلیه و نوع حرکت با ترافیک شهرها متفاوت است و به همین خاطر روستائیان با مشکلات و تصادفات مواجه می شدند.

سرهنگ پورقیصری گفت: سرانجام با همکاری دهیارانی که امروز در خدمت آنها هستیم توانستیم راهوران محله را تشکیل داده و میزان تصادفات و تلفات در جاده های روستایی را کاهش دهیم و مجموعه این اقدامات باعث شد تا آمار کشته های ما امروز به 16 هزار نفر در سال برسد.

وی با بیان اینکه استان اصفهان هزار 850 روستا و 806 دهیاری دارد بیان کرد: امروز 614 دهیار تحت عنوان راهور محله در زمینه آموزش فرهنگ ترافیک به روستائیان در مساجد و مداس، شناسایی نقاط حادثه خیز و پیگیری رفع جاده هایی که نیاز به اصلاح هندسی دارند، رفع کمبود تابلوها و علایم راهنمایی و رانندگی با توجه به اعتباراتی که مدیرکل امور روستائی و شوراهای استانداری از محل اخذ جرایم درنظر می گیرد با مجموعه پلیس راه استان همکاری می کنند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: مجموعه این همکاری باعث شد که در سال 1394 بتوانیم رتبه اول کاهش تصادفات در بین جاده های روستایی کشور را به دست بیاوریم.

سرهنگ پورقیصری با بیان اینکه 11 درصد تصادفات رانندگی استان در جاده های روستایی رخ می دهد، گفت: بحمد الله در 6 ماهه نخست امسال با کاهش 50 درصدی در تعداد تصادفات و همچنین کاهش 50 درصدی در تعداد تلفات حوادث رانندگی در جاده های روستایی استان روبرو بودیم که هرچند این خبر خوشی می تواند باشد اما نشان می دهد که هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی با اشاره به رقم بالای مجروحان ناشی از حوادث رانندگی در جاده های روستایی اظهار کرد: بسیاری از مجروحان هنگامی که به بیمارستان می روند برای آنها نمی توان کاری انجام داد و متاسفانه فوت می شوند که در این زمینه باید اقداماتی انجام دهیم تا تعداد تصادفات و تعداد مجروحان و کشته شدگان ما در جاده های روستایی کم شود.

رئیس پلیس راه استان اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون حدود 450 نفردر جاده های برونشهری استان براثر وقوع تصادفات جان خود را ازدست دادند که البته کشته شدن یک نفر هم در تصادفات برای ما زیاد است.