نماینده ولی فقیه در گیلان در جمع علمای شیعه و سنی آستارا با تاکید بر رعایت نظم توسط طلبه ها در حوزه های علمیه، بیان کرد: خودسازی نخستین امر مهم در دوران طلبگی است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در جمع علمای شیعه و سنی آستارا در حوزه علمیه ولی عصر(عج) این شهر با اشاره به گزارش این حوزه علمیه اظهار کرد: حوزه علمیه آستارا جزو پیشگامان حوزه های علمیه کشور محسوب می شود و این موضوع امیدوار کننده است.

دشمنان به دنبال آتش افروزی بین مسلمانان هستند

وی وحدت، اتحاد و کنار هم بودن را نشان دهنده جریان شناسی علمای شیعه و سنی عنوان کرد و افزود: در دنیای امروز دشمنان به دنبال آتش افروزی بین مسلمانان هستند تا بتوانند به اهداف خود برسند.

دیدار آیت الله فلاحتی با علمای شیعه و سنی استارا

امام جمعه رشت در ادامه با تاکید بر رعایت نظم توسط طلبه ها در حوزه های علمیه، بیان کرد: خودسازی نخستین امر مهم در دوران طلبگی است.

آیت الله فلاحتی، ریزش برخی از افراد پس از انقلاب اسلامی را به دلیل دوری از خودسازی در دوران طلبگی و دانشگاهی دانست و تصریح کرد: تنها خوش فکری و کسب علم کافی نیست زیرا ممکن است کسانی آیت الله باشند اما آفت دین شوند و فعالیت طلبه ها باید در راستای رضای خداوند باشد.

رفتار طلبه باید برای رضای خداوند باشد

وی ادامه داد: اگر انسان به درستی تربیت نشود تخریب او بیش از سازندگی است.

دیدار آیت الله فلاحتی با +علمای شیعه و سنی استارا

نماینده ولی فقیه در گیلان، وجود احتکار، حقوق های نجومی و خیانت توسط برخی از روحانیون و افراد دانشگاهی در جامعه را به دلیل بی توجهی به خودسازی عنوان کرد و گفت: رفتار طلبه باید برای رضای خداوند باشد.