نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: خصوصی‌سازی واحدهای تولیدی و خدماتی دولتی نیازمند فرهنگ‌سازی و بومی‌سازی در جامعه است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با جمعی از مدیران بازرگانی دولتی گیلان با اشاره به واگذاری شرکت غله منطقه ۷ کشور به بخش خصوصی اظهار کرد: نیاز است شرکت مذکور به بخش دولتی واگذار شود.

وی، واگذاری شرکت‌ها و کارخانه‌های دولتی به بخش خصوصی را به منظور استفاده از ظرفیت این بخش در عرصه اقتصادی کشور عنوان کرد و افزود: مسؤولان به این نتیجه رسیدند استفاده از سرمایه‌گذاران به‌ویژه سرمایه‌گذاران داخلی در کوچک‌سازی و چابک‌سازی بنگاه‌های اقتصادی تاثیرگذار است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در نقاط مختلف دنیا پاسخگوی نیازها بوده است، تصریح کرد: کشوری در امور اقتصادی موفق است که این بخش را به مردم واگذار کند.

آیت‌الله فلاحتی، افق چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور را ظرفیت مناسبی برای استفاده از توانمندی‌های بخش خصوصی دانست و بیان کرد: خصوصی‌سازی شرکت‌ها و واحدهای تولیدی و خدماتی دولتی نیازمند فرهنگ‌سازی و بومی‌سازی در جامعه است.

یت‌الله فلاحتی در دیدار با مدیران بازرگانی دولتی گیلان

وی بر نظارت جدی بر واگذاری بنگاه‌های اقتصادی دولتی به بخش خصوصی تأکید کرد و گفت: نظارت لازم و کافی در واگذاری و اجرای پروژه‌های اقتصادی در کشور وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند بخش‌های مهم اقتصادی و غذایی کشور باید در اختیار حاکمیت باشد، خاطرنشان کرد: آرد و نان در ایران از تمام کشورها ارزان‌تر است زیرا این کالای اساسی رابطه مستقیمی با زندگی مردم دارد.

آیت‌الله فلاحتی به کاهش کیفیت نان در نانوایی‌ها اشاره کرد و یادآور شد: گیلان استان گردشگری محسوب می‌شود و مواد غذایی با کیفیت باید در این استان عرضه شود.

وی، خواستار توجه ویژه دولت به بخش‌های آسیب‌پذیر جامعه شد و اظهار کرد: عرضه بسته‌های حمایتی در زمینه مذکور موثر است.